Wpis z mikrobloga

#serwisgsm #xiaomi #mi4 #elektronika

tl;dr xiaomi jednak nie najlepszy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wymieniłem lcd z białego na czarny i teraz nie działa czujnik przybliżenia. Nic na ekranie nie jest naklejone. Sam czujnik działa po wyjęciu z obudowy. W obudowie zachowuje się jakby był ciągle zakryty. Pomijam już jakość zamiennika (zamiast białego koloru jest jakiś żółty, jakbym miał odpalonego fluxa na telefonie).
Wiem, że czarny lcd występował w wersji 2/16 lte a ja mam 3/16 3G. Czy mam teraz z tej wersji 2/16 kupować ten czujnik przybliżenia?
Ogólnie to bym przeżył już ten ciągły komunikat o "nie zasłaniaj obszaru głośnika", ale jak do kogoś dzwonię to mam czarny ekran i nie mogę go w żaden sposób włączyć dopóki rozmówca się nie rozłączy xD

  • 13
@GRBAS: po pierwsze kupiles prawdopodobnie chinski zamiennik a nie oryginalny ekran, o te co raz ciezej w przypadku mi4.
Po drugie zweryfikuj dzialanie czujnika w menu serwisowym

W MIUI mamy dostęp do 2 kodów serwisowych z podglądem stanu urządzenia lub z modułami testującymi.

Kody uruchamiamy z dialera lub klikamy kilkakrotnie na „Wersję jądra” w Ustawienia > Informacje o telefonie.

Diagnostyka:

*#*#MIUI#*#* (*#*#6484#*#*)


Moze styknie tylko kalibracja.
@PurpleHaze: zabrudzeń brak, wyjmowałem czujnik i świeciłem latarką. Otwór jest dobrze zrobiony. Wychodzi na to, że szybka jest za bardzo przyciemniona i czujnik to wyłapuje jako zakryty.
@GRBAS

tl;dr xiaomi jednak nie najlepszy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Szkalujesz markę bo jako amator pchasz rączki do naprawy. Cud, że fanboje cię nie zlinczowali.

Co do tematu, przyczyn jest wiele:
- w.w gumka (brak, źle założona)
- montaż ekranu (za mały/duży dystans od korpusu). Na czym go montowales? Tasmy, klej?
- otwór w ekranie na czujnik (chińczyk zastosował za ciemną farbę przez co wpada za mało światła)