Wpis z mikrobloga

Witajcie, to pierwszy i ostatni wpis przekazany za pomoca @yoreciv, aby ona tez nie dostala bana za multi czy cos ;) Ale no musze sie odniesc do tego ze dostałem pol roku bana, za dobry uczynek.

Zeby troche naglosnic sprawe to robie #rozdajo klucza do skrzynki #csgo. Wylosuje jeszcze dzisiaj o 20:00 i yoreciv oglosi kto wygral itd ;)

No wiec, dostalem 6 miesiecy za prosbe o pomoc w wystalkowaniu zlodzieja. Gosc parszywie od miesiecy okrada ludzi, takze kilku wykopkow, na setki jak nie tysiace zlotych. Zglosila sie do mnie osoba z prosba o pomoc. Nie odmawiam w takich sprawach, nie toleruje okradania ludzi.

Napisalem wiec wpis na wykopie z prosba o pomoc w znalezieniu danych goscia. Normalna praktyka - czesto widuje sie nawet na glownej wpisy typu "oszukali mnie pomozcie" gdzie ludzie pomagaja w takich przypadkach. Zaczelismy po poszlakach docierac do danych, ktos podeslal jedne nieprawidlowe, ale ostatecznie ustalilismy kim jest gosc. Wszystko pieknie, dane przekazane poszkodowanym (jedna osoba juz odzyskala skradziony przedmiot dzieki nam!) Patrzcie jakie wiadomosci dostalem na fanpage od wykopka, ktoremu ta osoba wbila nawet na konto bankowe: https://imgur.com/a/qzGiT

No i wydaje sie ze wszystko jest pieknie. Kolejny dobry uczynek wpadl na konto, kolejny zlodziej zlapany. Otoz nie xD Za swoja karygodna postawe dostaje bana na pol roku za:
- nieodpowiednie tresci - nie mam pojecia co bylo tu nieodpowiedniego, widocznie szkalowanie zlodziejstwa to wg @Moderacja cos zlego
- namawianie do stalkingu - no tu sie zgodze, prosilem o dane goscia, tak samo jak na wytkopie czyniono wielokrotnie, przypomne chociaz afere z @supercoolljuk2 ktory okradl wykopkow i byla taka sama akcja szukania kim ten chlopaczek jest - nikt nie ucierpial
- naruszanie dobr osobistych - nie skomentuje, wypada wrzucic mema z torebka ktora gosc ukradl no ale jeszcze nie bylo rozprawy wiec jest niewinny ;)
- brak reakcji na wczesniej wymoderowane tresci - tak dzien wczesniej lapalem innego zlodzieja i tez wykop mi usunal, na odwolanie oczywiscie nie odpowiedzieli, uznalem ze po prostu jakis moderator sie walnal i tyle, nawet ich zawolalem do nastepnego wpisu...

Rozbijmy to na 2 czesci. Czy ban jest zasadny, a jezeli tak to czy zasadna jest dlugosc.
Czy jest zasadny? Moim zdaniem kompletnie nie. Nie jestem swiety, dostawalem juz na wykopie bany za obrazanie itd. Ale od pewnego czasu nawet tu nie przeklinam, w ostatnim czasie zglosilem ze 200 wpisow z patostreamow naruszajacych regulamin, aby bylo tu czysciej. Co jak co ale widac poprawe w moim zachowaniu i jak dostawalem sluszne bany za bycie rakiem to nie mam nic przeciwko. Ale ban za to ze pomaga sie zlapac zlodzieja? Dodam ze nie wrzucilem zadnej tresci ktora nie jest ogolnodostepna w internecie, powiazalem tylko profil steam z profilem na fb i tyle. Ale okej, zalozmy ze nawet w tak szczytnym celu nie mozna wrzucac linka do czyjegos profilu na fb (absurd, ale moze tak jest - nie wiem wiec nie bede obstawal ze mozna) i ban jest zasadny, to pozostaje 2 kwestia, czy dlugosc jest zasadna?

Najpierw sprawa tego ze podobno czas bana rosnie wykladniczo. Ostatniego bana (zdjetego swoja droga jako niesluszny) mialem na 2 tygodnie. Nie powinienem jak juz dostac miesiaca, albo cos w tym rodzaju? I naprawde zasluzylem na tak ostre potraktowanie swoim wystepkiem? Nie wrtzucalem czyichs danych zeby postalkowac bo jakas mirabelka wrzucila cycki, szukalem zlodzieja! To cos jak ojciec zabil pedofila ktory zgwalcil mu dziecko. Okej, na wyrok zasluzyl, ale szukamy wszystkiego co moze mu ten wyrok skrocic. I tak uwazam powinno byc tutaj "Perlo wiemy ze chciales dobrze, ale nie mozna wrzucac danych itd itd, no cos musimy Ci wlepic, dostajesz 2 tygodnie bo tyle mozemy dac najmniej" Ja wzamian za chec pomocy zostalem potraktowany wrecz przeciwnie "O ty najgorszy perlo, jak smiales wrzucac tu dane kogos kto okrada ludzi, pol roku, ciesz sie ze pietnastaka nie dostales" xD

Konczac bo przemowa mi sie zrobila. Jezeli cena za to ze pare osob odzyska swoje pieniadze, jeden wykopek nie bedzie juz sie musial obawiac o swoje konto bankowe itd jest moj polroczny ban, to ja to przyjme z duma na klate. Szczerze nawet mnie nie rozzloscilo to, wstalem i zobaczylem mnostwo PW na fanpage gdzie ludzie dziekuja mi za pomoc. I jak za to mam pol roku odpoczac od wykopu to nie zaluje i zrobilbym to ponownie.

Napisalem oczywiscie na kontakt i odwolanie z prosba o odbanowanie. Mam nadzieje ze @moderacja i @a__S podejda do tego jak ludzie. Jestem gotow uznac ze nie powinienem mimo wszystko wrzucac takich danych na wykop, zaproponowalem nawet zadoscuczynienie mojego grzechu w postaci wplaty na organizaje zajmujaca sie problemem prawdziwego, negatywnego stalkingu w internecie. Mam nadzieje ze bede mogl z Wami posiedziec tu juz niedlugo, duzo szybciej niz pol roku.

Jak nie to wiecie gdzie mnie szukac, jakby ktos na #steam was okradl to piszcie, pomoge jak zawsze.
#moderacjacontent
yoreciv - Witajcie, to pierwszy i ostatni wpis przekazany za pomoca @yoreciv, aby ona...

źródło: comment_sZBFPVs6A5AyyCNAB29Whsd5ZZhQQhek.jpg

Pobierz
  • 57
@yoreciv: Uwaga niepopularna opinia - cieszę się, że w końcu wykop wziął się za stalking i wszelkiej maści witch hunting. Mam nadzieję, że zaostrzą kary i będą za każdym razem banować za takie akcje bez ostrzeżenia. Już wiele razy widziałem dane personalne niewinnej osoby zarówno na głównej i mikroblogu. Choćby wtedy gdy te zjeby od patostreamerów stalkowały dzieci i publikowały ich dane osobowe.
co innego wrzucic publicznie pelne dane osobowe niewinnej osoby, a co innego link do steama i facebooka xD


@kontra: A jeszcze co innego udostępnić te dane opatrzone komentarzem "złodziej"