Wpis z mikrobloga

Mirki kilka pytań, mam Civica ufo 1.8 2006r 135k przebiegu, ostatni serwis robiony w ASO Hondy przy 127k w lipcu 2017.
Biorąc pod uwagę wiek i wartość auta warto robić kolejny przegląd w ASO Hondy czy to olać i wymieniać wszystko u normalnego mechanika? Komputer pokładowy informuje kiedy powinienem jechać na serwis? Co ile powinno się w tym aucie wymieniać olej i filtry, 10k/15k/20k? Jak wygląda sytuacja z regulacją zaworów w Hondzie, ktoś kiedyś wspomniał że trzeba go robić. Zwykły mechanik ogarnie sprawę czy lepiej w ASO? Ile kosztuje w Polsce taki przegląd techniczny?
@JanuszProgramowania - wołam Cię bo wiem, że ogarniasz ten model Hondy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#honda
  • 6
@slucham_psa_jak_gram:
10k to nie zbyt często? Pytam z ciekawości bo 10k to ja potrafię zrobić czasami w pół roku (ostatni urlop, 2 tygodnie 4k kilometrów). W poprzednich autach (Ford/Audi/Opel/Skoda/BMW/Mitsubishi/Hyundai) wymieniałem zwykle co ~15k km. W Hondzie trzeba robić to częściej?
@mattheo1994:
Też słyszałem, że co 40k ale od jakiej wartości początkowej? Bo jeśli od początkowej to wychodziłoby 40k-80k-120k-160k więc jeśli mój civic było w aso przy 127k to jest szansa
@Trique: naprawy w ASO mają jakąś tam wartość, jeżeli będziesz auto sprzedawał - wtedy jest tam kompletna dokumentacja.

Przegląd kosztuje różnie, bo cenę robią części i robocizna, więc wszystko zależy ile tego będzie wymienianego. Olej, filtry, zawory w zależności od samochodu robiłem w ASO albo samodzielnie. Jak masz uczciwego (to chyba najważniejsze) mechanika, to bez problemu ogarnie.