Wpis z mikrobloga

Mireczki szukam telefonu do 1000-1300zł. Przekątna 5-5,5 cala.Będzie służył do przeglądania netu,Spotify,synchronizacji 3 kont email,komunikatory nieraz Netflix,rzadziej do rozmów telefonicznych (mimo to dobrze jakby jakość rozmów była niezła) i robienia zdjęć więc aparat nie jest jakimś ważnym kryterium bardziej zależy mi na czasie pracy baterii(1-1,5 dnia) i na aktualizacjach systemu i ogólnej szybkości działania. Po godzinach sprawdzania różnych modeli, testów, recenzji na youtube itd. wybrałem dwa docelowe modele: Xiaomi Mi A1 oraz Moto G5s plus Który będzie lepszy na najbliższe dwa lata i mniej bezproblemowy ?

#telefony #smartfon #xiaomi #mia1 #motorola
  • 63
@Freso: Akurat A5 również brałem/biorę pod uwagę bo dodatkowo posiada fast charge ip68 i NFC:) Nie jestem mimo wszystko do końca przekonany do czystego androida bo pewnie będzie szybszy itd. ale w obecnym telefonie (zenfone 5) bardzo rozpieściła mi dupę nakładka Zen UI i wbudowane out of the box filtr światła niebieskiego, tryb rękawicy bardzo fajny dialer z możliwością archiwizacji listy połączeń i kontaktów do pliku oraz manager zarządzania baterią. Nie
@henkgreen mam A5 2017 i jest rzeczywiście szybki i ma rewelacyjną baterię. Niestety Samsung musi coś #!$%@?ć i tym razem #!$%@?ł totalnie przedni aparat, który ma ustawioną ostrość na Max 1m od telefonu, przez co zdjęcia można robić tylko z ręki, a i tak wszystko w tle jest nieostre.

Ma dostać oreo. Aktualizacje są jednak sporadyczne, i szybko przestają być wpuszczane, jak to u Samsunga.

Obecna wersja nakładki Touchwiz jest zajebista.
@henkgreen zacznę od końca.

1. Oreo jest zapowiedziane i jest to kwestia bliska pewności, że Oreo będzie. Inna kwestia to to, jakiej będzie jakości. Ale mam dobre przeczucie, z powodu o którym powiem w punkcie 2.

2. Aktualizacje. Nie wiem co się stało, ale Samsung oszalał. Od kupna (sierpień 2017) miałem już 5 czy 6 aktualizacji z łatkami i nowymi funkcjami. Domowe S7 chyba nawet tyle nie miały. Szok.

3. Lagowanie- nie
@Freso: Wielkie dzięki za długi i merytoryczny post, no cóż nie ułatwia mi to wyboru bo dochodzi trzecia słuchawka( ͡° ͜ʖ ͡°) Będę dzisiaj w sklepie to obejrzę jeszcze raz A5

Faktycznie aparat jest aż taki słaby i występuje problem o którym pisał @ZenDestroyer plus problemy z ostrością ? Raczej rzadko robię zdjęcia, głównie w dzień i większość dokumentów itd.
@ZenDestroyer: Dlatego właśnie rozważam też min. Moto bo ma NFC bardzo wygodna sprawa:) Co do Samsunga czytałem w opiniach użytkowników, że pojawiają się komunikaty dotyczące wilgoci w porcie usb jest z tym jakiś spory problem, żeby to bardzo irytowało na dłuższą metę ?
@henkgreen zdjęcia dokumentów klepię codziennie. Pod tym względem bez zarzutów. Odezwij się na PW, postaram się dziś podesłać kilka próbnych zdjęć żebyś sobie ocenił.

Komunikat o wodzie w porcie- znam takie przypadki. Osobiście miałem raz, po pracy w niewielkiej wilgoci, godzinę później sam zniknął.
@henkgreen: wyczaiłeś jakąś dobrą promocję? może jakieś przesłanki, że cena spadnie? mam dosłownie tą samą zagwozdkę i zastanawiam się pomiędzy mi a1, a a5. niestey do A5 trzeba dopłacić co najmniej dopłacić 3 stówki i nie wiem czy to ma sens.
@orlando74: Nie szukałem promocji raczej bo chciałem kupić stacjonarnie w jakiejś sieciówce która jest oficjalnym sklepem i nie bawić się w kuriera itd. Fakt, A5 jest droższe chociaż ceneo pokazuje, że nowe można już kupić poniżej 1200zł.
Też mam ciężki orzech do zgryzienia bo z jednej strony A1 prezentuje się bardzo ok ale trochę straszą opinie użytkowników, że na niektórych słuchawkach słychać szumy (bardzo mnie takie rzeczy irytują) oraz problemy po