Wpis z mikrobloga

Młodzi kierowcy w Polsce płacą za OC prawie 3 razy więcej od najstarszych! Nie sądzicie, że coś tu jest nie tak? Że starszy Pan wyjeżdżający na drogę raz w tygodniu do kościoła albo na zakupy jest bardziej "doświadczony" od nastolatka który codziennie jeździ autem, dopiero co miał badania lekarskie i zna aktualne przepisy?

Rozumiem, że młody kierowca dużo jeżdżąc może bardziej być narażony na kolizje i wypadki ale definitywnie coś tu nie gra... kim więc tak naprawdę jest "doświadczony kierowca"?

#polskiedrogi #samochody #kierowcy #motoryzacja #oc
Lapidarny - Młodzi kierowcy w Polsce płacą za OC prawie 3 razy więcej od najstarszych...

źródło: comment_f0OOR2TtbGkBHGY9aynZPJFnO677Swi7.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lapidarny: tak jest bo ludzie na to pozwalają. Prawda jest taka, że każdy powinien mieć swoją historię OC i zaczynać z kompletem zniżek i dopiero gdy "narobi" to mu polecieć po zniżkach.
Tyle dobrego, że chociaż ubezpieczenie jest nie jak w UK na osobę a na pojazd. Niektórym się marzył model z UK, który skończyłby się tak, że byłyby ceny polskie pomnożone przez ilość kierowców czyli zwykle 2-4( ͡°
  • Odpowiedz
@Lapidarny: jeżeli masz 18-25 lat i nawet twój stary nie jest ci w stanie zaufać i wziąć z tobą to ubezpieczenie albo wręcz na siebie to faktycznie prawdopodbieństwo kolizji w twoim wypadku jest bardzo wysokie
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: gorzej jak nie masz starego albo po prostu mieszkasz i utrzymujesz się sam i nie masz kontaktu z rodziną - wyobraź sobie, że można mieć 18-25 lat i nie mieszkać z rodziną, wow!
  • Odpowiedz
  • 0
@Lapidarny no bo dla 55+ nie w-----e nagle 5tej klepki i nie zacznie odstawiać cudów na drodze jak przy 18-25lat. Jestem za takim OC, nie stać to nie jeździj..
  • Odpowiedz
@wojniz

Statystycznie pies i człowiek ma 3 łapy. Statystycznie jesteś w grupie większego ryzyka, ze względu na wiek. Nikogo nie obchodzi Twoje doświadczenie.


Mają średnio 3 łapy. Statystyka to nie liczenie średniej, tylko zbieranie danych, dobieranie narzędzi do do otrzymania ważnych statystycznie informacji w celu analizy szerszej sytuacji. Trudno mi sobie wyobrazić, po co ktoś chciałby prowadzic statystyke liczby kończyn dolnych.

Za to statystycznie młodzi kierowcy są mniej doświadczeni i powodują
  • Odpowiedz
Posiadam samochód +/- 15k, pierwsze ubezpieczenie, prawko od 2012 w 2017 2,3k OC+NNW, policzyłem że w tym roku zapłacę prawie 1800 a mam 1300, no takiego prezntu nawet na święta nie dostałem ;D
  • Odpowiedz