Wpis z mikrobloga

Młodzi kierowcy w Polsce płacą za OC prawie 3 razy więcej od najstarszych! Nie sądzicie, że coś tu jest nie tak? Że starszy Pan wyjeżdżający na drogę raz w tygodniu do kościoła albo na zakupy jest bardziej "doświadczony" od nastolatka który codziennie jeździ autem, dopiero co miał badania lekarskie i zna aktualne przepisy?

Rozumiem, że młody kierowca dużo jeżdżąc może bardziej być narażony na kolizje i wypadki ale definitywnie coś tu nie gra... kim więc tak naprawdę jest "doświadczony kierowca"?

#polskiedrogi #samochody #kierowcy #motoryzacja #oc
Lapidarny - Młodzi kierowcy w Polsce płacą za OC prawie 3 razy więcej od najstarszych...

źródło: comment_f0OOR2TtbGkBHGY9aynZPJFnO677Swi7.jpg

Pobierz
  • 43
@Lapidarny: przecież tu nie o doświadczenie chodzi, tylko o prawdopodobieństwo kolizji. Taki gościu 55+ jeździ zapewne jakimś passatem kombi, codziennie po tych samych trasach i kula się w okolicach ograniczenia prędkości. Gówniarz, który ledwie dostał prawko kupi sobie golfa iv z przebiegiem 186k (#pdk) i będzie świrował, żeby pokazać jaki to on nie jest zajebisty.

Tzn. zapewne coś mniej-więcej takiego wynika z danych ubezpieczalni.
@Lapidarny:

nastolatka który codziennie jeździ autem, dopiero co miał badania lekarskie i zna aktualne przepisy

xD

zresztą w targecie 18-25 jest najwięcej patosebixów #!$%@?ących jak #!$%@? po 30-50km/h powyżej limitu, zresztą statystyki mówią same za siebie
http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html
w 2016:
18-24 to 18,4 wypadków na 10.000 osób
60+ = 4,9 na 10.000 osób
podziękuj Sebixom i młodym debilom (NIE WSZYSTKIM OCZYWIŚCIE, ŻEBY NIE BYŁO ŻE KOGOŚ OBRAŻAM) za wysokie OC
@Lapidarny: te dane to też jakieś tam średnie. Jak zagadasz do konsultanta-człowieka, pokażesz, że masz prawko od 7 lat, 9 kategorii i przez te 7 lat jeździłeś zawodowo, ale dopiero teraz chcesz ubezpieczyć swój pierwszy samochód, to też mogą jakoś inaczej to wyliczyć.
@Lapidarny: no ja wiem, że zarówno znajdzie się stary dziadek, który nie widzi w jaki samochód wsiada i zrobi większe szkody niż młodzik, który się boi samochodu jeszcze i jeździ 5km/h poniżej limitu, tylko no statystyki mówią same za siebie, Sebixy i młodzi nieuważni kierowcy dominują jeśli chodzi o wypadki w tym przedziale wiekowym, przez co #!$%@?ą ceny OC całego zakresu 18-25

sam miałem o to ból dupy, bo jak byłem
@radziol88: rozumiem, że dziadek jeździ rzadziej więc mniejsze prawdopodobienstwo ze spowoduje kolizję czy wypadek, ale jednak wyjedzie raz czy drugi, nie zauważy czegoś, wymusi czy cokolwiek i już pyk..

Zresztą, dziadki na drogach w swoich starych, świecących się autkach jadą jakby za chwilę mieli zejść z tego świata. Wystraszeni jacyś, trzęsący się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mam badania co 5 lat bo noszę okulary, a dziadki
Że starszy Pan wyjeżdżający na drogę raz w tygodniu do kościoła albo na zakupy jest bardziej "doświadczony" od nastolatka który codziennie jeździ autem


@Lapidarny:
Cena OC, to ani kara, ani nagroda za bycie "dobrym kierowcą" czy "doświadczonym kierowcą", a wynik kalkulacji ubezpieczeniowych opartych o statystykę.

I pomimo że pewne parametry nie są w żaden sposób bezpośrednio związane z wypadkowością - takie jak właśnie wiek kierowcy, pojemność silnika, klasa pojazdu czy jego