Wpis z mikrobloga

@falszywy_prosty_pasek: Panie redaktorze. Tzn ja powiem tak. Kazdy widzi w co grają zydzi i chyba nie jest niczym dziwnym, ze pobiegli do usraela na skarge. Skoro Jaki mowi, ze rok temu przedstawili izraelowi projekt IPN, tamci stwierdzili zeby zrobic poprawke na prace naukowe i artystyczne i będzie git, pis sie na to zgodził a tu i tak wybuchła bomba, no niech Pan redaktor sobie odpowie w jakim celu?
I panie redaktorze,
@falszywy_prosty_pasek: polecam przeczytać całe oświadczenie. 4 akapity to nie dużo.

1 - wyjaśnienie Polskich racji
2 - wyjaśnienie obcych racji
3 - wyjaśnienie dlaczego warto sprawę wyciszyć
4 - sposób w jaki można by to było zrobić

btw: a tą Gozdyrę to delikatnie mówiąc #!$%@?ło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przeciwko78: Czytałem ten "kontrowersyjny" zapis ustawy, i za PiS nie jestem, ale moim zdaniem Izrael przesadza mówiąc że na przykład pozwalało by to na pociaganie do odpowiedzialności ludzi, którzy przekazywali by swoje świadectwa z lat wojennych.
Jaki charakter mają zastrzeżenia zgłaszane przez Izrael i USA? W czym ta ustawa tak bardzo rozpala oba kraje? Pytam poważnie, bo chcę zgłębić temat i poznać racje drugiej strony.
@kopytko1234: Za dużo uznaniowości, kto będzie uznawał, że coś jest kłamstwem a prawdą? Czy książka np. Grossa to praca naukowa, która jest wyłączona spod karalności czy zwykła publicystyka i przez to Gross może zostać ukarany. Jeden z karnistów uznał, że to bubel bo sformułowanie "polskie obozy" nie wypełnia znamion przestępstwa i nie będzie można za to ścigać. Problem tej ustawy jest taki, że tworzy zbyt dużo interpretacji.
bo sformułowanie "polskie obozy" nie wypełnia znamion przestępstwa


@Marek_Licyniusz_Krassus: Chodzi o artykuł 55a? Tam nie ma nic konkretnie powiedziane o "polskich obozach", jest ogólne sformułowanie o przypisywaniu winy za holokaust Polsce i o umniejszaniu winy realnych sprawców, nie ma nic o sformułowaniu "polskie obozy"