Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak myślę nad przeniesieniem się do Warszawy i mam pytanie odnośnie pracy. Moja obecna praca w korpo: analiza danych, klepanie raportów w Excelu, proste automatyzacja za pomocą VBA, wyciąganie sobie danych z hurtowni danych. Określiłbym, że Excel zaawansowany, VBA średnio-zaawansowany, SQL podstawowy.
Do tego uczę się od jakiegoś czasu Pythona, więc w tej kwestii też za kilka miesięcy powinienem mieć jakieś podstawy jeśli chodzi o analizę danych za pomocą Pythona. I teraz w mniejszym mieście zarabiam 4500 brutto. Na ile mógłbym liczyć w stolicy? 6-7k brutto realne?
A może ktoś pracuje na podobnym stanowisku i poradzi czego najlepiej się jeszcze uczyć?

Wpis przez anonimowe bo współpracownicy śledzą mnie na wypoku a nie chce by wiedzieli że myślę nad zmianą pracy ;d

#korpo #korposwiat #pracbaza #excel #vba #sql #python #warszawa #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: NowyJa
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Jaki staż? Z tymi skillami możesz iść w kilku kierunkach - analiza, data science, business intelligence. Jak chcesz więcej kodzić to SQL, Python, R. Jak chcesz robić przy raportach to zastanów się nad narzędziami BI ciekawszymi niż Excel: Tableau, Power BI, QlikView etc.
Z Twoim VBA i SQL w pierwszym lepszym korpo w Warszawie przy analizie danych spokojnie zaoferują Ci te 6-7k brutto. Przechodziłem przez coś podobnego.
ChytryCielak: @jet: no cóż. Potrafię wyciągnąć dane, w odpowiedni sposób je przetworzyc, zanalizowac je i wyciągnąć jakieś wnioski, stworzyć user-friendly raporty, wprowadzać jakieś automatyzacje i w raportach i w procesach

@xtracom: w tego typu pracy staż łącznie niecałe 2,5 roku. No właśnie na ten moment obie ścieżki mi się wydaja ciekawe. A tych innych narzędzi BI da radę się samemu w domu uczyć?

@bian: coś podobnego czyli? ;p
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak ponad 2 lata to spokojnie dostaniesz ile piszesz, kwestia wzięcia udziału w kilku rekrutacjach. Narzędzia raportowe BI to dobry kierunek nauki, bo prędzej czy później się z tym spotkasz jako analityk albo developer - każde duże korpo tego używa. Podstawy ogarniesz sam.