Wpis z mikrobloga

Podcast długodystansowy

Czołem sportowe Mirki,

Drobna prośba - czytelnicy bloga (https://dlugodystansowy.pl) prosili mnie ostatnio aby posty publikować też w miarę możliwości w formie podcastów (no bo faktycznie wpisy są przydługawe i czytanie na telefonie bywa męczące). Jako, że w internety klikam od ich początków to szybko dziś ogarnąłem co trzeba i.. czekam aż mi Stitcher i iTunes zatwierdzą podcasta (to zajmie do 2 tygodni).

W międzyczasie jednak pomyślałem, że skoro na prędkości nagrałem jeden (pierwszy, testowy) odcinek to postaram się nad nim teraz popracować.

Prośba brzmi: odsłuchajcie to i dajcie znać co Was najbardziej wkurza: https://dlugodystansowy.pl/static/podcasts/podcast-1-o-celach-treningowych.mp3

Będę wdzięczny (np. poradą treningową :) ).

Pierwszych kilka minut jest nagrana w studio, druga poza studiem (mam w biurze studio nagraniowe - takie wypasy). Natomiast jak na Janusza triathlonu przystało nagrywałem zwykłym mikrofonem w słuchawkach, ponieważ technologia studyjnego miksera nie potrafi się dogadać z moim komputerem. Dobrej klasy mikrofon już zamówiłem, jednak aby nie marnować czasu to pomyślałem, że popracuję nad innymi spostrzeżeniami niż szumy i hałasy w tle (te dam rady wyeliminować) - tak na prawdę zależy mi na merytoryce.

Dzięki,

#triathlon #trening #plywanie #rower #bieganie #blogdlugodystansowy #podcasty #podcast
  • 9
  • Odpowiedz
@Maciek-z-Krakowa: no właśnie przesłuchałem czwarty odcinek :) czytałem wcześniej artykuł, także przez to podcastu słuchałem trochę mniej uważnie ;) nic nie wyłapałem, co to za babol? ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajnie się słucha, czekam na kolejne części :) dobrze skompresowane info z kiku źródeł :)

Pytanie, jaki test przeprowadzać co kilka tygodni żeby śledzić progres? mam na myśli bieganie. Coś ciekawszego niż Cooper jeśli skupiam się raczej
  • Odpowiedz
@dawidm86: już zdążyłem tego babola poprawić :) Cytując liczby z tabelki Friela się walnąłem i mówiłem, że Friel pisze, że trzeba trenować jakieś 300-400h tygodniowo aby ukończyć 1/2 czy jakoś tak.

Co do testów: sprawdzaj szybkość na 200m, 1000m - to ci da odpowiedź jak ci idzie z poprawą prędkości. Dodatkowo też testuj swoją wytrzymałość - dla biegów powyżej 1h sprawdzaj jak się zachowuje iloraz prędkości i średniego tętna z biegu
  • Odpowiedz