Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, miał ktoś może operację przegrody nosowej wykonaną prywatnie i mógłby polecić (lub odradzić) gabinet/klinikę w okolicach Warszawy? Zdecydowałem się na zabieg, im szybciej tym lepiej, bo przewlekłe przeziębienia z zapaleniem oskrzeli nie dają mi żyć. Widzę, że Luxmed ma je w ofercie, ale nie mam pojęcia, jaki mają standard

Proszę o opinie.

_Szczerze mówiąc - nie wiem, jak to otagować sensownie, bo tagi "operacja" i "zabieg" czy nawet "nos" nie są obserwowane przez praktycznie nikogo, więc nie bijcie za medycynę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nos #warszawa #medycyna
  • 28
@bartol_wwa: Ja mam obecnie taką sytuację, że nie mogę wyzdrowieć od pół roku. Klima w pracy załatwiła mnie w środku lata i do tej pory wciąż mi nawraca, nawet nie wiem, kiedy i gdzie się przeziębiam. Mam dość mocno skrzywiony nos, więc jeśli to nie pomoże (oby obyło się bez rzeźbienia kości), to chyba pozostaje samobój.
@bartol_wwa: Lekarz, szczerze mówiąc nie wiem, czemu wcześniej nie powiązałem chronicznych bólów głowy z zatokami, chociaż posiadam podstawową wiedzę medyczną... trochę wstyd, zawsze przypisywałem to dziedzicznym skłonnościom migrenowym, bo zapalenie zatok obejmuje u mnie często te szczękowe i nie ma tego efektu bólu przy pochylaniu, za to jest ból jakby za okiem.

W każdym razie teraz jestem pewny, że to zatoki. Zaczyna się zawsze podobnie - gdzieś coś mnie lekko przewieje,
@NoMercyIncluded: No to stary! Do laryngologa i po skierowanie na rtg. Są teoretycznie jakieś mało inwazyjne zabiegi na oczyszczanie zatok (ja w nie nie wierzę, bo to jakieś cuda laserowe, chyba że przez parę lat coś się zmieniło) i niech się wypowie ktoś kompetentny! Na przegrody przyjdzie czas na koniec, spróbuj teraz wykluczyć wszystkie możliwości, które wymagają pójścia pod nóż
@NoMercyIncluded: spoko, zdrówka życzę! A tak mi się przypomniało teraz, co mi kiedyś lekarze mówili - niech Ci laryngolog od razu sprawdzi migdałki! Swojego czasu krążyła pewna opinia, że to one mogą być przyczyną częstych zachorowań. Mi paru lekarzy sugerowało ich wycięcie i sprawdzenie, czy stan zdrowia się polepszy, ale że jakoś nie było mi to po drodze to szybko zrezygnowałem z tego pomysłu. Ale to też może być w teorii
@NoMercyIncluded Moja żona robiła sobie przegrode (+plastyka małzowin czy cos takiego) w luxmedzie. Objawy z tego co czytam przed operacja miala takie jak Ty tj. Ciagle chora i bóle glowy. Operacje miala robiona chyba 3,5 roku temu i kosztowala ok 5k + kilka stowek za wizyty kontrolne. Operował ja dr Wrona.
Po operacji o wiele mniej choruje i juz nie boli jej glowa tak jak to mialo miejsce wczesniej.
Nawet ja jakis
@dr_zajac: Byłem u laryngologa w Luxmedzie i pani zbadała mnie dość pobierznie. Spodziewałem się badania wziernikiem, a użyła tylko takiego poręcznego urządzenia, więc uważam to za średnio miarodajne, jednak moje skrzywienie jest widoczne gołym okiem, więc to musi być jedna z przyczyn. Zrobię tomografię i nasofiberoskopię (lub tylko jedno z nich, jeśli lekarz stwierdzi, że wystarczy), zobaczymy, czy nie mam jeszcze jakichś patologicznych zmian.

@midget: Właśnie na takie koszta się