Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi, którzy w ostatnim czasie robili prawko na #motocykle mając już od jakiegoś czasu kat. B.

Czy nadal istnieje taki przepis, że za wzrok dostaje się terminowe? Mam bardzo mała wadę, a 16 lat temu dostałem B bezterminowo. Nie chciałbym żeby teraz jedno i drugie zrobili mi czasowo. Jak to w ogóle wyglada? Może być tak, że B zostanie bezterminowo, a tylko A będzie czasowe?

@Oskarek89: Ty niedawno robiłeś prawko, może coś się wypowiesz?

#kiciochpyta #prawojazdy
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Zdałem A 14.09.2017 i mam terminowo na 15 lat. Sporo wcześniej zdane B przepisali mi bezterminowo
  • Odpowiedz
@chozi: oddzielmy 2 rzeczy, okres waznosci samego dokumentu oraz waznoac badan lekarskich. Aktualnie nawet jak masz badania bezterminowe to i tak dokument jest wazny maks 15 lat. Condo starych kategorii nabytych przed zmiana ustawy o kierujacych to dalej bedziesz mial bezterminowo (w rubryce data waznosci bedzie kreska )
  • Odpowiedz
  • 0
@YouogY: dzięki. W takim razie po wszystkich odpowiedziach wiem jedno: dokument tak czy inaczej po 15 latach będzie do wymiany zgodnie z nowymi przepisami, zaś teoretycznie kategorię B będę miał bezterminowo, bo taką dostałem w 2001r.
Jedyne czego dalej nie wiem:
W 2001r lekarz podczas robienia kursu na B, stwierdził - ma Pan mała wadę wzroku, prawko bedzie bezterminowo. W 2018 podczas wyrabiania kat. A inny lekarz stwierdzi - wada
  • Odpowiedz
@chozi: Ja za pierwszym razem dostałam terminowe na 5 lat ze względu na dużą wadę wzroku. A jak byłam niedawno odnowić prawo jazdy to lekarz stwierdził, że wada zapewne się już ustabilizowała i dał mi na 15 lat bez konieczności wykonywania badań po tym czasie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz