Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi, którzy w ostatnim czasie robili prawko na #motocykle mając już od jakiegoś czasu kat. B.

Czy nadal istnieje taki przepis, że za wzrok dostaje się terminowe? Mam bardzo mała wadę, a 16 lat temu dostałem B bezterminowo. Nie chciałbym żeby teraz jedno i drugie zrobili mi czasowo. Jak to w ogóle wyglada? Może być tak, że B zostanie bezterminowo, a tylko A będzie czasowe?

@Oskarek89: Ty niedawno robiłeś prawko, może coś się wypowiesz?

#kiciochpyta #prawojazdy
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może być tak, że B zostanie bezterminowo, a tylko A będzie czasowe?


@chozi: były akcje, że komuś zmienili B na terminowe i poszedł do sądu i wygrał i zmienili na bezterminowe, ale mi nie chciałoby się szarpać
  • Odpowiedz
@BrakNazwyUzytkownika: @gerard-kowalski:@chozi: 24 lutego 2016 weszło rozporządzenie to porządkujące. Jak dostałeś kategorię przed 19 stycznia 2013 to powinieneś mieć ją bezterminowo. Ostatnio wymieniałem prawko i nic się nie zmieniło w tej kwestii. Mam bezterminowe A,B,C i terminowe C+E:P
  • Odpowiedz
@Mekki: Tylko urzędy interpretują to sobie jak chcą i wiele ludzi (w tym ja) ma terminowe B ;) Mogę iść do sądu, tylko szkoda mi czasu. I tak to jest tej k---a polsce. O wszystko musisz się kłócić mimo, że za to zapłaciłeś...
  • Odpowiedz
  • 0
@BrakNazwyUzytkownika: a z czym się wiąże ten termin 15 lat? Trzeba tylko wyrabiać nowy dokument czy, nie wiem - zdawać egzamin „przypominający” czy jak?

@Czarli1234: @gerard-kowalski: jeśli się nie mylę (a było to dawno temu), to chyba za wadę wzroku, po upływie terminu na jaki był wydany dokument trzeba było przejść ponowną kontrolę lekarską i teraz się zastanawiam czy się nie przywalą tego wzroku, bo wada
  • Odpowiedz
@chozi: Terminowe jest prawo jazdy (15 lat) a badania przy braku przeciwwskazan są bezterminowe. Wtedy po 15 latach tylko zmieniasz dokument. W twoim przypadku to moim zdaniem dostaniesz A na 5 lat a B zostanie bez zmian.
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: Teraz zajrzałem do dokumentu i jeszcze większy lol jest. A mam bezterminowe, ale AM, A1 i A2 mam terminowe.()
A kiedy robiłeś prawko i kiedy odbierałeś dokument? Bo tu się jeszcze te dwie podane przeze mnie daty kłaniają.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mekki: No ja prawko kat. B zdałem w 2001 roku czyli jeśli dobrze rozumuję, to wg tego rozporządzenia powinno mi zostać bezterminowe.
  • Odpowiedz
@chozi: Przerabiałem już ten temat. Mam kategorie A i B . Przy pierwszym badaniu w wieku 18 lat lekarz stwierdził nieduża wadę wzroku. Po 5 latach okazało się że wzrok mam w porządku i dostałem już bezterminowe badania a nowe prawko na 15 lat. Po tym czasie tylko wymiana dokumentu.
  • Odpowiedz