Wpis z mikrobloga

@Oskarek89: znacznie mniejsze, nie dostajesz po kieszeni jak w Polsce. Jak nie zarabiasz to nie placisz. Zalezy jaki biznes prowadzisz, w moim wypadku ciagle sie cos dzieje. Same koszty pracownika sa znacznie wyzsze a pracownik i tak dostaje mniej, niz ty placisz. W uk pracownicy zarabiajacy najnizsza maja zwrot podatku.
  • Odpowiedz
  • 2
@Canio o co ci chodzi z tym zwrotem ? Jak pracujesz normalnie cały rok, masz dobry, aktualny taxcode to nie dostaniesz żadnych zwrotów .
  • Odpowiedz
@kluha666:
to co napisałeś brzmi mniej więcej tak:
wracam z kraju gdzie sprawy z US załatwia się przez telefon i email, a kary są najczęściej anulowane po złożeniu jakiegokolwiek odwołania - do kraju gdzie w razie błędu, zabiorą mi wszystko co mam a może nawet zamkną w pierdlu.
Już nie mówiąc o 1300 zł na ZUS co miesiąc( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shizofrenix: 11 lat na obczyźnie to bardzo długo. Co skłoniło Ciebie do powrotu? Bo jak rozumiem, raczej nie do starych znajomych, trochę ciężko utrzymywać przez taki czas znajomości w innym kraju. Druga sprawa, nie chciałeś osiedlić się gdzieś poza Londynem, w bardziej spokojnym miejscu, ale w UK?
  • Odpowiedz
@Oskarek89: I takich ludzi szanuje, co nie #!$%@?ą od rzeczy bo US, złodzieje, wykończą ludzi i HurrDurr.
Bo albo nigdy nie mieli do czynienia z urzędem albo #januszebiznesu
i myśleli że mogą oszukiwać lub zaoszczędzić na księgowej.

Prawda jest taka że samą działalność zakładasz w 5 min mając konto bankowe. Zero jakiejkolwiek biurokracji. Jedynie po zadeklarowaniu płatnika VAT trzeba potwierdzić miejsce wykonywania usług i ich zakres.

@Canio będąc na działalności wprowadzasz
  • Odpowiedz
@kluha666:
Powodzenia, ja wróciłem z #uk prawie 3 lata temu i nie żałuję ani sekundy, choć zarabiałem tam 5 razy więcej niż teraz zarabiam w Polsce.

Polska to wspaniały kraj do życie, 100 razy lepszy niż UK.
  • Odpowiedz
@Menelutor jak Oskarek #!$%@? żetony do Fify sprzedaje xdddddddddd sam w domu se klika w komputer, wszystko online. Nie ma jak porównywać biznesu gdzie masz zatrudnionych ludzi, sanepidy, pipy sripy do Oskara co w domu w gaciach siedzi iks de
  • Odpowiedz