Wpis z mikrobloga

Mirki, zmierzył się już ktoś z odpisywaniem oddanej krwi od podatku? Chciałbym w tym roku trochę zmniejszyć podatek właśnie w ten sposób, ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji jaki przelicznik przyjąć. Przy krwi pełnej nie ma problemu, ale w zeszłym roku raz oddałem też płytki (w książeczce mam zapis: KKP 300, EP 300). Ni cholery nie mogę dojść do ładu jak to przeliczyć na krew pełną. I co to jest to EP, bo google zawodzi?
#krwiodawstwo #pit
  • 15
  • Odpowiedz
@rawilson: @totalski: Poprosiłem w tamtym tygodniu. Pani nie umiała wycenić i powiedziała by samemu policzyć i wpisać w pita jako darowiznę, a dopiero jak US będzie kontrolował to oni wystawiają potrzebne kwity. Ale coś czuję, że po prostu trafiłem na niekompetentną osobę i muszę spróbować jeszcze raz
  • Odpowiedz
@print_r: po pierwsze primo idziesz do krwiodawstwa i bierzesz kwit "dla skarbówki" koniecznie!!! i trzymasz go 5 lat po rozliczeniu pita, potem w programie do pitów dodajesz formularz pit/0 i tam przepisujesz kwote z "kwitu dla skarbówki" jak w rejestracji powiesz że poproszę pappier do skarbowego to będą wiedziały o co chodzi, mi wczoaj same zapytałey czy chce, po donacji odebrałem i pokwitowałem, urzad skarbowy moze cie ścigać o ten kwit
  • Odpowiedz
@przepraszamczytenloginjestwolny: no właśnie o tym pisałem wyżej, w rejestracji po ostatniej donacji (tydzień temu) poprosiłem panią o jakieś zaświadczenie o oddanej krwi w 2017 bo chciałbym to odliczyć od podatku. To dostałem info, że nie wystawiają takich rzeczy i dopiero przy kontroli skarbówki. Pierwszy raz chcę to uwzględnić w picie i szczerze mówiąc mnie zbyła. Drugi raz się nie dam, dzięki

edit: dodała coś jeszcze, że teraz się przepisy zmieniły i
  • Odpowiedz
@krwiodawcy-org: Hej, właśnie odebrałem dokument z centrum krwiodawstwa i niestety mam tam tylko wyliczone ile czego oddałem. Ale rozumiem, że w myśl tego co napisałeś to:
- Krew pełna 0,45
- Płytki krwi 0,6
Daje mi 1,05l. 1,05*130 = 136,50 zł do odliczenia?
  • Odpowiedz