Wpis z mikrobloga

Mirki postanowiłem zrzucić zbędne kilogramy i wybrałem się na siłownię zgodnie z zasadą "spalaj tłuszcz, buduj mięśnie" (kiedyś sporo biegałem, 50+ min co 3 dni, około 8km + brak śmieci w diecie - waga leciała, ale brak siły, energii i ból stawów były zbyt destrukcyjne, zjechałem jakieś 13kg w 1,5 mc.

Dziś znowu jestem w punkcie wyjścia czyli:
- 184 cm
- 103 kg

Cel: spalić tłuszcz (a jest go około 25-30%) i rozbudować suchoklatesa :). Mierzę w 15% i około 88 kg.

Obecnie:
- śniadanie 2 jajka i kromka razowego,
- 3 parówki z szynki i 2 kromki razowego + musztarda lub 100g ryz/makaron/kasza białko filety/mielone/tuńczyk oliwa i warzywa brokuły, pomidory, fasola, kukurydza, cebula, marchew, por
- obiad coś jak 2 wersja śniadania
- kolacja twaróg półtłusty 200g z jogurtem 200g i cebula
Woda i herbata z cukrem w ciągu dnia

Ćwiczenia 3x w tygodniu i 1 kardio.
Ćwiczenia:
- wioślarz 20 min
- maszyny na plecy klatkę ręce i nogi. Górna część około 40 kg 3x po 10, dolna w zależności od 50-100kg 3x po 10 (staram się zrobić 3 razy coś na górną i 3 razy coś na dolną)
- schody lub bieżnia 10 min

Ciężary mimo stosunkowo (wydaje mi się) niewielkich rozmiarów sprawiają mi olbrzymie problemy, zwłaszcza górna partia. Co gorsza po ćwiczeniach czuję zmęczone mięśnie, ale nie mam żadnych zakwasów na następny dzień. W domu mam hantle 2x10kg i gdy tym trochę pomacham to czuję na drugi dzień że było ćwiczone, ale na maszynach jest ciężko, a przy wolnych ciężarach to masakra (pierwszy raz na siłowni).

Kardio to 1,5h gry w piłkę na hali.

Pytania są następujące:
- co jeść?
- jak ćwiczyć?
- jak żyć?
- dlaczego gurwa jest tak ciężko na tej siłowni?

#mirkokoksy #redukcja #odchudzanie #dieta #silownia
  • 5
A ty liczyles bulans kaloryczny tych posiłków? Jak sie chodzi na silke to nie moz a az tak ograniczac zarcia.
Tak czy inaczej zycze powodzenia. Ja podobne warunki ale na silke czasu brak i sama dieta pozostaje. Moze z czasem uda sie tez i silka.
@hepihipi na oko. Nie sądzę, że jest to drastyczna dieta. Raczej uważam, że musiałbym ja zoptymalizować.

@SVCXZ hm... Wrzucam program 500m i lecę interwały 5-6. Wydaje mi się jednak że raczej jest to spowodowane brakiem jakiejkolwiek aktywności siłowej. Nigdy nie trenowałem siłowo.
Dzięki za link, zabieram się za lekturę.

@maniok suchy, nie tracę kalorii na masło ;)