Wpis z mikrobloga

Ludzie nie ginęliby na drogach, gdyby uczestnicy ruchu nie łamali przepisów.

Ta śmiała teza postawiona przeze mnie myślę, że jest jak najbardziej prawdziwa. Jeżeli nie wykonujesz niedozwolonych manewrów, dostosowujesz prędkość do warunków na drodze, zachowujesz szczególną ostrożność w wymaganych miejscach, masz (wymagany przepisami) sprawny pojazd,sam jesteś "sprawny", to nie spowodujesz wypadku, proste i tyle w temacie. Jedyny wyjątek stanowi tutaj zderzenie ze zwierzęciem, którego jednak jako uczestnika ruchu zakwalifikować nie można.

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #brd #kierowcy #prawojazdy
Pobierz pogop - Ludzie nie ginęliby na drogach, gdyby uczestnicy ruchu nie łamali przepisów.
...
źródło: comment_B3eAZuqGNEFLMyGCpBmujqmacd4Gl2dj.jpg
  • 96
Nie broni się:) przychodzi zima i kierowca wpada w poślizg przy 20kmh i powoduje wypadek bo nikt go nie nauczył jak auto zachowuje się na śliskiej nawierzchni, nie wie w którym momencie auto traci przyczepność. Wie za to, że trzeba zachować szczególna ostrożność i ja zachował- jechał tylko 20 na godzinę.
Nie złamał żadnego przepisu.
Jeżeli nie wykonujesz niedozwolonych manewrów, dostosowujesz prędkość do warunków na drodze, zachowujesz szczególną ostrożność w wymaganych miejscach, masz (wymagany przepisami) sprawny pojazd,sam jesteś "sprawny", to


@pogop: to pewne, że będzie jechał jakiś jełop który wszystko to co napisałeś będzie miał w dupie i ostatecznie Cię zabije.
@pogop: ale dostosował prędkość, jechał 20kmh na 50kmh. Widzę, że posługujesz się tym stwierdzeniem tak jak policjanci-dla nich to jest wytrych dla usprawiedliwienia całego wadliwego systemu i swojego nieróbstwa. Jest wypadek, przyczyna- niedostosowanie prędkości. Jak z tym polemizować? Facet jechał 80 na trasie szybkiego ruchu na skutek ubytku w drodze stracił panowanie i spowodował wypadek. Co powie policja? Nie dostosował prędkości, przecież tam kilometr wcześniej za krzakiem jest znak uwaga zły
@pogop: Słabą masz wyobraźnie.. jedziesz sobie spokojnie. W tirze z naprzeciwka strzela opona, on na skutek tego wpada na twój pas i masz z nim czołówkę - giniesz.
@kanciak12: tutaj masz oczywiście rację z tą dziurą w drodze, masz rację z tym wytrychem, ale tak niestety jest póki co skonstruowane prawo, też bym wolał, że za wypadek z jebitną dziurą w drodze odpowiada jej zarządca. Sam bowiem miałem kiedyś taki wypadek, uznano mnie w sądzie sprawcą... Niestety jednak prawo jest takie, a nie inne w tej kwestii.
@pogop tut tut... Trochę późno dołączam do sheissen sturmu, ale zgadzam się z tobą w 100%. Głównym czynnikiem który wpływa na tak imponujące statystyki jest niestety mentalność polskiego kierowcy. Brak wyobraźni, głupota, zbyt wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach za kółkiem, brawura, nie stosowanie się do przepisów, jeżdżenie bardzo szybko po słabej jakości trasach (no bo #!$%@? tu wolno do dziwindzisińciu Halyna! Wyprzedzamy #!$%@?, nie bede jechał za debilem!). Panuje powszechny pogląd, że
@Papieska_kremowka: no skoro nie dostane mandatu, to bedzie to zgodne z przepisami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a chodzi mi tylko o to, że na drodze za dużo się dzieje, żeby przestrzeganie przepisów (przez wszystkich bez wyjątku) mogło nas uchronić przed śmiercią
@r5678 od kiedy opony nawet w ciężarówkach pękają ot tak? Błąd #!$%@? Janusza transportu, że wypuścił na trasę skład z lipnym ogumieniem. Dobra opona nie pęka. Koniec.
@pogop Zasłabnięcie za kierownicą już było, drzewo spadające na drogę, awaria na przejeździe kolejowym i brak dróżnika, plama oleju na drodze (głównie dla motocyklistów) to moim zdaniem przypadki wypadków nie uwzględnione przez twoją tezę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hpiotrekh: troche sie zgodze mowienie ze ograniczyloby to wszystki wypadki jest glupie ale jak zobaczysz statystyki to pewnie wyszloby ze w ponad 80% byl blad ludzki 140 na polnej drodze bez pobocza w polsce standard alko itd. Ludzie gina z glupoty to jeszcze pol biedy ale zabijaja tez innych