Wpis z mikrobloga

7598,01 - 16,1 = 7581,91

Wczoraj miał być trening tempa 3x 2km. Więc postanowiłem pobiegać to na stadionie. 4 km WB1 na stadion po 5:00. Stadion nieodśnieżony. Okej, trudno, jednak spróbowałem. Tempo odcinka nie mogło spaść poniżej 4:30... dramat. Miało być szybciej. Po 2 seriach stwierdziłem że to nie ma sensu i wracam na bulwar gdzie śniegu nie było. Na bulwarze ostatnia* seria i już szybciej, po 4:20. Po czym stwierdziłem że mógłbym szybciej wrócić do domu jak zrobię jeszcze jedną w tym kierunku :D Więc jeszcze raz 2 km w tempie, tym razem jeszcze szybciej, bo po 4:15.
W miarę zadowolony wróciłem z przebiegiem 16,1 :)


Dziś odpoczynek, jutro podbiegi i niedziela wybieganie.

#sztafeta #bieganie #ruszkrakow #biegajzwykopem
  • 10
@walter21:
"4 km WB1 na stadion po 5:00." "Tempo odcinka nie mogło spaść poniżej 4:30".

Nie używam polskiej terminologii, ale tempa biegam po 3:50/km(u mnie od 10 do 20 minut na akcent, 2-4 odcinków na treningu), a 5:00/km u mnie to już jest mój drugi zakres, chociaż wg Danielsa 'easy' to dla mnie jeszcze 4:30/km.

Jesteś pewien, że 5:00/km to u Ciebie WB1?
@szczypek45: Wczoraj biegnąc 5:00 miałem tętno ~130. Więc wydaje mi się że to WB1. Natomiast ze stadionem chodziło o to że było mega ślisko. A wczorajsze 4x 2km biegałem nie na max. Ostatnio tydzień dał mi popalić i w tym nie chciałem się mega forsować.
Póki co chce się skupić na nabijaniu kilometrów aby wyrobić wytrzymałość. Pewnie luty/marzec będę się skupiał bardziej na tempie odcinków.