Wpis z mikrobloga

Mirki #programowanie #nodejs mam projekt ASP.MVC. Teraz muszę zrobić Custom Authentication w NodeJs. W jakis sposób - i czy w ogóle jest to możliwe- żeby zintegrować mój projekt z NodeJs.
  • 13
  • Odpowiedz
@masaj: Czemu nie możesz używać firebase z asp.net? Większość ich api ma pewnie nawet wrappery na githubie. A jwt można jak najbardziej generować w asp.net mvc, jak i pewnie w większości nowoczesnych frameworków :P
  • Odpowiedz
  • 0
@Introoz: już tłumacze. Tworze aplikacje w Xamarin.Forms i firebase -logowanie i autoryzacja ma być przy pomocy LinkedIn. Domyślnie w firebase nie ma logowanie z wykorzystaniem LinkedIn, dlatego muszę zrobić Custom Auth. Jednym ze sposobów jest NodeJs - mniej więcej mam już to opanowane - przyszedł czas na wrzucenie kodu NodeJs na serwer. Tutaj wracamy do sedna, czyli części webowej aplikacji która to jest napisana w .net MVC. Baaardzo nie chciałbym
  • Odpowiedz
@masaj: Dalej nie do konca rozumiem co chcesz osiagnac. W asp.net masz API do tej aplikacji mobilnej czy jeszcze jakas inna web apke? Jesli dobrze rozumiem i jest to api, ktore chcesz uwierzytelniac jwt wygenerowanym w node to mozesz to jak najbardziej zrobic. Tylko rownie dobrze mozna generowac to jwt w projekcie asp.net :P
  • Odpowiedz
  • 0
@Introoz: w ASP.net nie mam nic co związane jest z aplikacja mobilna. Jedyny wspólny mianownik to będzie baza w firebase. Muszę gdzies opublikować aplikacje NodeJs która umożliwi mi autoryzacje po linkedIn. Stad moje pytanie czy mogę aplikacje NodeJs podpiąć gdzies "z boku".
Generalnie mam niezły mętlik w głowie związany z xamarinem, firebase oraz linkedin. Bardzo możliwe ze to co chce osiągnąć można zrobić dużo prościej, jednak taka wskazówkę znalazłem w
  • Odpowiedz
@masaj: Ok czyli chcesz osiągnąć: Klient(aplikacja mobilna albo webowa) ---- dane linnkedIn --> Serwer Uwierzytelniajacy ---- JWT ----> Klient ---- zapytanie o dane z JWT -----> Firebase. I teraz nie chcesz hostować osobno Serwera Uwierzytelniającego zrobionego w NodeJS tylko wywoływać go jakoś z asp.net? Nie powiem ci na 100% ale według mnie się tak nie da, prościej chyba zrobić to generowanie JWT bezpośrednio w tym projekcie .netowym.
  • Odpowiedz
@masaj: To jest pierwszy artykuł jaki znalazłem w googlu, i wygląda na to, że jest z 2011 roku więc równie dobrze to może już nie działać. Musisz trochę więcej poczytać czy to jest to czego potrzebujesz. Dalej uważam, że zdecydowanie prościej zrobić to uwierzytelnianie bezpośrednio w asp.net
  • Odpowiedz
  • 0
@Introoz: tez to widziałem...wiem ze .net Core rozwiązałby mój problem jednak chciałbym uniknąć kolejnej konfiguracji oraz implementacji aplikacji
  • Odpowiedz