Wpis z mikrobloga

Dust: An Elysian Tail
★★★★★★ [09:45]

Z braku czasu kontynuuję przygodę z żeglowaniem po płyciznach komputerowej rozrywki. Po ok. 10h ukończyłem Dust - platformówkę z elementami crpg i naciskiem na walkę. Odczucia mam bardzo ambiwalentne. Grafika byłaby ok, gdyby nie niefajna kreskówkowa stylizacja. Część scenerii była interesująca, część wiała nudą. Elementy crpg tylko irytowały (chyba, że kogoś porywają questy w rodzaju znajdź 6 czarnych owieczek w różnych częściach świata i odprowadź do właściciela). W ogóle irytowało wracanie do odwiedzonych lokacji. Pewne umiejętności zdobywane są z opóźnieniem i niektóre miejsca stają się dostępne dopiero na kolejnych etapach - miałem wrażenie, że ktoś próbował w ten sposób rozciągnąć czas gry. Przy tak dynamicznej platformówce zmuszanie gracza do wracania, szukania postaci, przedmiotów itp. bardziej psuje niż nakręca zabawę.

Co ciekawe, grę zrobił Microsoft, ale był tak uprzejmy, że dostarczył natywną wersję dla #linuxgaming #grylinux. Działała nieźle, choć pod koniec, w czasie cięższych walk, w mrowiu przeciwników i efektów specjalnych, wywaliło mnie parokroć do pulpitu z obrzydliwie obszernym komunikatem błędu, godnym najlepszych tradycji producenta ;)

#platformowki #gry #grypc
kurp - Dust: An Elysian Tail
★★★★★★☆☆☆☆ [09:45]

Z braku czasu kontynuuję przygodę...

źródło: comment_t5gGvoNm3ZYFvzxv24xGhaURMfpakwi1.jpg

Pobierz
  • 4
@kurp: Grę zaprojektował i zaprogramował jeden człek. A że wygrał coś tam z indie games na xbox live to microsoft pomógł mu wydać ją później na pc i tak dalej jakoś poszło.
grę zrobił Microsoft


@kurp: Gry nie zrobił Microsoft. Microsoft jest wydawcą, grę zrobił twórca jazzjack rabbit. To, że jakieś logo się gdzieś pojawia to wcale nic nie oznacza. Tak samo jak EA czy Ubisoft nie robi wszystkich swoich gier a są np wydawcami niekótych gier indie.

Co do samej gry to mnie jedynie razi niezbalansowany poziom trudności, byle jacy przeciwnicy jak i niedokończony wątek. O wątku nie chcę mi się rozpisywać,
via Android
  • 0
@Kryspin013 Co do autorstwa już zostałem oświecony. Mam świadomość tego, jak działają duzi wydawcy. Tu zawiodło mnie Microsoft Studios. Przyznasz, że sugeruje coś innego niż samo Microsoft ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do crashów - to na pewno wina mojego sprzętu, bo grałem na integrze. Nie miałem żadnych przycinek, ale trudno oczekiwać cudów.

Co do craftowania - mi się właśnie nie bardzo chciało w to bawić. To