Wpis z mikrobloga

@michael93pl: numer jest dobry. Jeśli chodzi o gita to mam tam kilka projektów ale nie są jakieś szałowe. Jedno to apka na androida coś na zasadzie veturilo (json, retrofit, zxing do qr kodów) + restowe api + panel admina w bootstrapie + php. Jakieś algorytmiczne zadanka + gra. Pewnie beka ze mnie ale jestem jednak mocno beginerem. Teraz uczę się spring boota i hibernate'a. Mam kilka prostych apek z javaFx typu
A serio to zrób sobie excela gdzie i kiedy dokładnie wysyłałeś - po tygodniu~ wysyłaj kolejnego maila z prośbą o feedback odnośnie Twojego CV, jak to też nie zadziała - dzwoń. Nie chcą Cię drzwiami - wal się oknami, nikt tego za Ciebie nie zrobi


@michael93pl: dzięki. Nie wiedziałem, że tak trzeba robić (,).
@ciachostko: Piszę z perspektywy osoby, która też powoli zaczyna szukać pracy w branży jednak to co pisałem wcześniej testowałem w innej branży - rekruter może zapomnieć o Twoim mailu, być zajętym lub go też po prostu olać bo mają już jakiś ludzi na to stanowisko ale jeszcze bez decyzji. Najważniejsze to aktywnie szukać pracy właśnie. Jak nie chcesz być "nachalny" bo uważasz, że tak zostaniesz odebrany to zastanów się - "co
@ciachostko: Jak nie możesz znaleźć pracy to sobie ją stwórz. Czasem można zrobić własny projekt i wprowadzić do obiegu lub po prostu sprzedać. Czasem zdarzają się kupcy dzięki, którym po sprzedaży jeszcze przy niej popracujesz
@ciachostko: Może pokaż swojego githuba na wykopie, ktoś Ci może pomoże zrobić code review. W dużych firmach nie tyle umiejętność szybkiego napisania czegoś co działa jest pożądana, co napisania tego w sposób czytelny i zrozumiały by osoby współpracujące z Tobą potrafiły to zrozumieć i aby zminimalizować dług technologiczny.

Poza tym jeżeli w ofercie pracy mówią, że pracują w metodyce dynamicznej Agile, to taka nachalność wręcz jest na plus ( ͡
@Lunder: wiesz, jak już wspomniałem wyżej te projekty nie są jakieś super ekstra, że wzorce i w ogóle oh ah. Zwyczajny pokaz tego, że potrafię coś naskrobać, czasem to nawet nie projekt bo mam też wśród repo ze 20 takich algorytmicznych łamigłówek dla początkujących. Może to zabrzmi trochę jakbym się usprawiedliwiał, już sam nie wiem bo jestem trochę załamany sytuacją ale nie należałem do tych ludzi, którzy już na drugim roku