Wpis z mikrobloga

Dostaje pewien json i musze go zapisac w bazie danych. Problem mam taki ze nie mapuje sie on na konkretny obiekt, tylko ma zaleznie od wartosci pol moze byc innym obiektem (co przeklada sie na inne tabele w bazie). Dodatkowo do kontaktu z baza danych uzywam tylko #mybatis.
Jak to zrobic koncepcyjnie najlepiej?
Wydaje mi sie ze powinienem uzyc Jakson 2 i napisac wlasny deseralizer ktory bedzie mi towrzyc odpowiedni obiekt. A ten obiekt poprostu bede zapisywal do bazy danych za pomoca myBatis. Jest jakas lepsza metoda na to?

#java #spring #stringboot #json
  • 3
  • Odpowiedz
Wydaje mi sie ze powinienem uzyc Jakson 2 i napisac wlasny deseralizer ktory bedzie mi towrzyc odpowiedni obiekt. A ten obiekt poprostu bede zapisywal do bazy danych za pomoca myBatis. Jest jakas lepsza metoda na to?


@pkh: no tak średnio bym powiedział, musiałbyś deserializować do Object i dalej instanceof. A może by zdeserializować do hashmapy i zależnie od pól już dalej deserializować do konkretnych obiektów, przy tym użyj wzorca
  • Odpowiedz
Wydaje mi sie ze powinienem uzyc Jakson 2 i napisac wlasny deseralizer ktory bedzie mi towrzyc odpowiedni obiekt.


@pkh: też mi się tak wydaje.

O ile oczywiście problem nie leży na poziomie architektury aplikacji, ale tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić.
  • Odpowiedz