Wpis z mikrobloga

Co niektóre #rozowepaski mają w głowach to ja nawet nie.

Wczoraj byłem w gościach u dobrego kumpla, taka tam męska rozmowa przy piwie.

Po jakimś czasie przyszła jego dziewczyna, z którą mieszka i powiedziała, że ma on iść pozmywać naczynia, bo była jego kolej, a potem strzeliła focha, gdy odmówił bo ma gościa i nie będzie pajacował.

Jeszcze, żeby to coś poważnego, ale to były dosłownie trzy talerze, pięć szklanek i garnek, które ogarnęłaby w trzy minuty.

Potem się dowiedziałem, że ustaliła jakąś idiotyczną listę, według której mają sprzątać i gotować i wykonywać inne domowe obowiązki absolutnie po równo, dosłownie 50/50 i przestrzeganie jej traktuje jako punkt honoru.

Najzabawniejsze w tym jest to, że jeśli chodzi o wydatki, to już cała kasa jest "wspólna", bo "w dobrym związku nie rozlicza się co do grosza" i kumpel z racji faktu, że więcej zarabia, musi finansować większość wydatków.

Widać według jego panny wspólnota w związku talerzy nie obowiązuje i trzeba było zrobić listę sprzątania XDDD

Ja z dobrego serca powiedziałem ziomkowi, że jeśli sam dostałbym grafik sprzątania, to na jego miejscu wręczyłbym pannie grafik opłacania rachunków i robienia zakupów, oczywiście 50/50, bo takiej częściowej nowoczesności bym nie zaakceptował.

Kumpel #!$%@?, tylko pokiwał głową i powiedział, że chyba czas na to, bo ostatnio nawet gdy brał nadgodziny to musiał potem jeszcze w domu trać. Aż się skrzywiłem gdy to usłyszałem.

Coś czuję, że szykuje im się poważny kryzys w związku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #niebieskiepaski
  • 175
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Laska testowała na ile może sobie pozwolić. Typowa walka o pozycję w związku. Kolega musi dobitnie pokazać, że na takie traktowanie się nigdy nie zgodzi, szczególnie w towarzystwie oraz lekko ją utemperować i to szybko.
  • Odpowiedz
ja ostatnio widzialam statystyki o 18%, ale to poszukam.


@alicemeow: widziałaś i nie rozumiałaś co czytasz. Tak średnia płaca kobiet i mężczyzn w Polsce różni się o około 18%, tylko kluczem jest tu średnia czyli wnioski o kant stołu potłuc bo tu wrzucono wszystkich. Jeśli się czyta dalej opracowania o tym mówią one o około 6% różnicy w zarobkach między kobietą a mężczyzną na tym samym stanowisku, czyli relatywnie nie duża
  • Odpowiedz
Kilka wcześniejszych komentarzy o tym wspominało jak np. to, że twój przyjaciel po sobie nie sprząta (o czym zaprzeczyłeś) lub to, że ona wróciła z pracy, a on miał dzień wolny i mógł poświęcić te 3 minuty na umycie lub to, że spodziewali się gości itp.


@KieroKa: Wczoraj oboje mieli dzień wolny z racji niedzieli. A on po sobie normalnie sprząta, a tego grafiku się pilnował.

Mogła porozmawiać po twoim wyjściu
  • Odpowiedz
Twoje zainteresowanie ich życiem i związkiem jest niepokojące.


@pandzioszka: Po prostu żalił mi się na temat tego grafiku, a że z nim pracowałem kupę czasu, to mieliśmy dużo okazji do rozmowy. Znam go już 10 lat, więc takie rzeczy dziwne raczej nie są.
  • Odpowiedz
@Mirek_z_wyklopu: ja szanuje taka postawe, sam mieszkam, na siebie loze, myje, prasuje, czyszcze, sryszcze - jakos #!$%@? nie jatrze sie, by mi dawano za to order albo tym bardziej by uwzgledniano to w jakies pomocy socjalnej od panstwa. Panie sa hipokrytkami w tej materii.
  • Odpowiedz
@imateapot Może po prostu chce żebyś ją utrzymywał do końca życia xD Jak dla mnie mieszkanie z wieloma kobietami które chciały byś za nie płacił i kolejna która chce żebyś oprócz niej płacił też za jej dziecko to nie powód do dumy, ale co ja tam wiem. Przynajmniej nie będziesz musiał zmywać, po prostu kupi sobie za twoje pieniądze zmywarkę :)
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii Według mnie taka wizja świata jest po prostu przykra i opiera się na chęci dosrania najbliższej osobie na każdym kroku. Po co? Lepiej już płaćcie dziwkom do końca życia i nie okłamujcie porządnych kobiet że je kochacie, skoro chcecie tylko kupić sobie pomoc domową 24/7 i usługę prostytutki w jednym.
  • Odpowiedz
@rdza: Rozumiem, że jak ty masz spotkanie z jakąś przyjaciółką, z którą dawno się nie widziałaś, to z uśmiechem na ustach lecisz robić każdą pierdołę o którą poprosi twój misiaczek, nawet jeżeli będzie to prośba podgłoszenie telewizora w drugim końcu domu


@Lawrence_z_Arabii: pytasz laski, ktora w zyciu realnym z facstami raczej sie nie spotyka i jest typem 30+ samotnej laskoo xD co lubi radzic inntm 'dobrze'
  • Odpowiedz
Według mnie taka wizja świata jest po prostu przykra i opiera się na chęci dosrania najbliższej osobie na każdym kroku. Po co?


@MinnieMouse0: Jakiego dosrania? To po prostu wzajemność.

Lepiej już płaćcie dziwkom do końca życia i nie okłamujcie porządnych kobiet że je kochacie, skoro chcecie tylko kupić sobie pomoc domową 24/7 i usługę prostytutki w jednym.


Porządna kobieta nie robi focha, bi facet nie chce w danym momencie pozmywać paru
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0 porządnych kobiet... Bueheheheh. Porządne kobiety wyginęły zaraz po dinozarłach. A co do tej całej sytuacji to po wyjściu znajomych byłaby "guma i wąskie drzwi". Za jakiekolwiek poniżenie lub ośmieszenie w obecności znajomych nie miałbym litości.A tu #!$%@? jakieś fochy jeszcze.
  • Odpowiedz
@alicemeow: mądrego to i przyjemnie posłuchać

@Lawrence_z_Arabii: Przecież sprawa nieumytych naczyń nie zależy od tego, ile kto zarabia. Osobiście to bym miał w #!$%@? ile laska zarabia, jeżeli mieszka w tym samym domu co ja, to powinna chcieć go ogarniać (bo tak robi każdy dorosły człowiek). Tak samo facet. Licytacja kto czego nie zrobił, albo olewanie sprzątania (bo "ja zarabiam" albo "ja jestem facetem", albo "nie lubię myć naczyń") to
  • Odpowiedz
@rdza według ciebie kompromisem byłoby gdyby facet zostawił gościa i poszedł do garów? Nie uważasz że lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby dziewczyna umyla naczynia, a on swoją kolej odrobilby innym razem? Laska jest wrażliwa to trzeba wokół niej latać i się starać ale o facecie już nikt nie pomyśli, ech baby xD
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: polska kraje cuckow
arab albo murzyn to by taka wysmial, wywalil z mieszkania i znalazl nowa dupe, a polak bedzie sie plaszczyl przed 'krolowa', bo mu da raz na 2 dni i focha co trzeci dzie a ten bedzie jak pies
  • Odpowiedz