Wpis z mikrobloga

@Limonene nie działa, bo później nie chce się regularnie przesypywać a jak już kupisz to zawsze się coś nie zmieści i zostawiasz w tym papierku resztę i tak ;p
@kicioch: To nie tylko szuflada, bo jeszcze je trzymam na stoliku i na blatach xD Do tego większe na wielkogabarytowe przyprawy. Kiedyś bym chciał mieć ładne półki na to ()
@kicioch: Wymieszałem kiedyś w przypływie innowacyjności wszystkie takie przyprawy do dwóch pojemniczków
a) wszystkie przyprawy do słonych potraw razem
b) wszystkie przyprawy do słodkich potraw razem
Rozwiązałem problem jednym prostym trikiem, tylko nie wiem dlaczego żona gdy to zobaczyła to sapała jakby przebiegła maraton w rekordowym czasie. Pewnie z zazdrości.
@estetka: Trzeba wyciągać każdą przyprawę do góry bo ciasno siedzą, z klamerkami trochę szybciej :)
@Budo: jak ktoś ma miejsce to pewnie że tak, moja kuchnia ma 4m^2 więc póki co zostaje przy torebkach :)
@EkonomitroN: do gotowania i pieczenia, nie ma tam żadnych dziwnych przypraw, dużo ziół i dużo mieszanek np do gulaszu czy gyrosa :)
ja chcę sobie takie szklane/metalowe przyprawniki kupić i po prostu przesypywać, jestem na 100% pewna że maksymalnie po drugim gotowaniu wszystkie klamerki by były rozwalone po całej kuchni xD


@Limonene: Takie pojemniki też na dłuższą metę się nie sprawdzają zbytnio bo:

1. Łatwo je usyfić w trakcie gotowania, trzeba myć itp.
2. Przyprawy w nich wyglądają średnio atrakcyjne bo się "pylą" i te słoiki nigdy nie są ładnie przejrzyste
3. I