Wpis z mikrobloga

#coolstory jeżeli macie rodziców w wieku ~emerytalnym, którzy są na bakier z technologią na siłę im ją wciskajcie nawet jak nie chcą,
Wymieńcie stary telefon na smartfon albo tablet,
zainstalujcie appki, zakładajcie konta na Facebook(na start dajcie LIKE jakichś grup z ich zainteresowaniami), instalujcie netflixy, spotify, appki portali regionalnych.
Na stronie startowej przeglądarki ustawcie karty z najciekawszymi serwisami, żeby wystarczyło kliknąć a nie trzeba kombinować
Wysyłajcie im linki do rzeczy z których się śmiejecie przeglądając internet.

Przed: Oboje depresja, wieczne smutki. Siedzenie i gapienie się w TV. Niby mail sprawdzili, ale na tym się kończyła przygoda z siecią.

Od czasu wprowadzenia w świat technologii zupełnie inne podejście do świata.
Po kilku miesiącach oglądania doszło do tego, że wysyłają mi linki z wykop, czy filmiki z YT.
W internecie znajdują muzykę zespołów, które lubią. Potem im wyskakuje że mają koncert w mieście i idą na niego.
//#coolstory
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JRtI: 100% racja. Ja właśnie namówiłem swojego ojca lvl~60 na zakup drukarki 3D. Podjarany jest na maksa i już zbiera kolekcje rzeczy do wydrukowania.
  • Odpowiedz
@JRtI: czytając wpisy strasznie mi głupio, że nie jestem w stanie od wielu lat moich rodziców (mają około 70 lat) nauczyć nawet obsługi starej nokii :/ Jedyne co potrafią to zadzwonić i odebrać połaczenie o smsach mogę zapomnieć, przecież jakbym im dał smartfon to by kompletnie nic z tym nie zrobili i myśleli, że odprawiam czary ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@JRtI: ja wcisnąłem mamie najpierw Nokię lumie zeby mogła jakoś poznać po prostu smartfon a potem juz android bo nie było odwrotu
  • Odpowiedz
Zrobiłam podobnie jak Ty ;). Na pulpicie ikonka od programu pocztowego i pokazałam jak się odbiera maile. Obok druga ikonka, która otwiera okienko nowego maila z wpisanym moim adresem xD. Trzeba tylko treść wpisać i kliknąć wyślij.

Oprócz tego dropbox, bo z bardzo nie ogarniają odbierania załączników w mailach a czasem przydaje się jakąś fotkę wysłać. Więc na pulpicie jest skrót do folderu synchronizowanego przez Dropbox i wiedzą gdzie szukać plików "ode
  • Odpowiedz
@JRtI: Po co, żeby odechciało im sie robienia czegoś w realu i siedzieli w komorkach lub przed kompem? Co w tym dobrego? Odkad zalozylem ojcu fb i nauczylem obslugi telefonu, ciągle w niego patrzy i mowi, z enic mu sie juz nie chce
  • Odpowiedz
@JRtI: A ja jestem tak zniechęcony od lat, że nie - nie pomogę rodzicom. Ojciec przedłużył umowę na 20 GB internetu radiowego za 99 złotych ignorując moje rady. Jak gość robi przelew w banku i router się zawiesi to klnie, że to moja wina i teraz nie wie czy poszedł przelew czy nie (upiera się, że do wyciągu dane przychodzą z opóźnieniem). Matce nie wytłumaczysz, że pod żadnym pozorem w
  • Odpowiedz