Wpis z mikrobloga

#coolstory jeżeli macie rodziców w wieku ~emerytalnym, którzy są na bakier z technologią na siłę im ją wciskajcie nawet jak nie chcą,
Wymieńcie stary telefon na smartfon albo tablet,
zainstalujcie appki, zakładajcie konta na Facebook(na start dajcie LIKE jakichś grup z ich zainteresowaniami), instalujcie netflixy, spotify, appki portali regionalnych.
Na stronie startowej przeglądarki ustawcie karty z najciekawszymi serwisami, żeby wystarczyło kliknąć a nie trzeba kombinować
Wysyłajcie im linki do rzeczy z których się śmiejecie przeglądając internet.

Przed: Oboje depresja, wieczne smutki. Siedzenie i gapienie się w TV. Niby mail sprawdzili, ale na tym się kończyła przygoda z siecią.

Od czasu wprowadzenia w świat technologii zupełnie inne podejście do świata.
Po kilku miesiącach oglądania doszło do tego, że wysyłają mi linki z wykop, czy filmiki z YT.
W internecie znajdują muzykę zespołów, które lubią. Potem im wyskakuje że mają koncert w mieście i idą na niego.
//#coolstory
  • 166
  • Odpowiedz
@JRtI moja mama założyła sobie jakiś czas temu Facebooka i skończyło się tak, że jak ojciec przyuważył, że wysyła sobie pozdrowienia z kolegami że szkolnych lat, z którymi nie widziała się z 50 lat, to zaczął jej robić awantury, że go zdradza.

  • Odpowiedz
  • 4
@JRtI ostatnio mój dziadek rocznik 42 poprosił o pomoc w wyborze telefonu z Androidem bo on by chciał sobie rozkłady tramwaju sprawdzać ;p dostał j5 i jest zadowolony ;)
  • Odpowiedz
@Twinkle: widziała 3x Person of Interest , 24 4x widziała, 2x Strike Back ( tylko serie z Stonebridge i Scott bo reszta słaba ) i mówi, że jak nic nowego nie ma to może je w kółko oglądać.

@xCinek: Stopniowo, zaczynałem np. u Ojca z appką newsową, co wyskakiwały newsy. Po kilku miesiącach wykop sobie przeglądał. Teraz Youtube bez problemu.

Zainstalowałem, pokazałem i tyle, sam odkrywał co i
  • Odpowiedz
Obciąłem kartę nożyczkami i powiedziałem, że nie ma już powrotu


@triget: Zaraz, jak... i nie mają swojego numeru? xD To nie mają też listy osób na whatsappie? xD

Wersja do użytku niekomercyjnego jest darmowa


@Larry_Nash: A do komercyjnego standardowo patche wydaje arabski URET ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Twinkle: jak zapowiedzi na następny sezon dają to zazwyczaj wybiera połowę z pokazywanych seriali ;p Najbardziej SciFi i akcji seriale lubi. Kryminalne też, Punisher, Manhunt i większość Marvela ogląda.
Breaking Bad nie lubi za to, ale to pewnie przez motyw z rakiem na którego całą rodzina z jej strony umiera od ostatnich 15 lat co 2 lata kolejna osoba odchodzi...
  • Odpowiedz
@JRtI: podobna historia: zalogowałam się i napisałam pierwszy komentarz na wykopie. Tego samego wieczoru mój tata dzwoni do mnie i pyta, czy znam taki portal jak wykop.pl (wcześniej nie interesował się w ogóle tego typu serwisami), bo dzisiaj przeczytał rzeczowy komentarz i może mnie by on też zainteresował (komentarz był mój:D). Wykop łączy pokolenia! Pozdrów rodziców:)
  • Odpowiedz
@marszalek_loboda: babcia też dobra mi się trafiła, Milera i Kaczyńskich nie cierpi, jak w TV puszczają któregoś to zaraz "a by go czort wziął..."
94 lata ma ;p Najlepszą pogodę w TV Kret podaje. Tygodniowo 2-3 książki czytała do zeszłego roku jak się wzrok popsuł.

Druga już śp. do kościoła codziennie, księżą obiady gotowała, ale Rydzyk to diabeł i sektę z kościoła robi mówiła ;p ( to jeszcze ~2000 roku
  • Odpowiedz