Wpis z mikrobloga

Powoli zaczynam rozglądać się za mieszkaniem w #warszawa . Napotkałem pierwszy problem - mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Jak to jest z tym całym deweloperem? Co się stanie jesli kupię mieszkanie które jest w budowie i deweloper upadnie? co z kasa? Jakie sa plusy i minusy?

- Wykończeniówki się nie boje bo mam pewnego i taniego gościa od tego.
- Póki co mam gdzie mieszkac i mi sie nie spieszy więc moge poczekac nawet +2 lata - najbardziej liczy sie zeby nie przeplacic.

Z tego co patrzyłem mieszkania od dewelopera sa czesto duuuuzo tansze wiec gdzie tkwi haczyk?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta #budownictwo #mieszkanie #deweloperka #mieszkania #nieruchomosci
  • 24
@Ataxia: z czego co mi wiadomo haczyk tkwi w tym, ze wykoneczniowka kosztuje kupe kasy, przez pierwszy rok, dwa wszyscy dookola sie remontuja, wiec ciezko zyc. Czesto zdarza sie, ze sprzedaja mieszkania z cienkimi scianami przez co slychac wszystko u somsiadów. Tyle wiem...
@Ataxia: haczyk tkwi w tym, że kupujesz dziurę w ziemi, która za X czasu stanie się mieszkaniem, a dodatkowo pierwotny głównie buduje się dalej od centrum

- Wykończeniówki się nie boje bo mam pewnego i taniego gościa od tego.


@Ataxia: możesz podrzucić kontakt, bo sam jestem na etapie poszukiwania lokum i pewnie będę potrzebować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ataxia: Różnie bywa, od dewelopera jak masz pecha to:
- blok w blok, okna w okno, 0 zielonego
- cienkie ściany
- krzywe podłogi, brak progów itp
- kiepska wentylacja (u kolegi grzyb rósł jak ta lala)
- miejsce parkingowe za pierdyliard złotówek, a jak nie kupisz to parking w powietrzu

Z wtórnego:
- stara instalacja elektryczna
- stare ogrzewanie
- boazeria (szał PRL :D) - no chyba że ktoś lubi
Z tego co patrzyłem mieszkania od dewelopera sa czesto duuuuzo tansze wiec gdzie tkwi haczyk?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ataxia: ale patrzysz te same dzielnie?
Z moich obserwacji wynika taki wniosek:
1) Najtańsze mieszkania są z rynku wtórnego do remontu z wielkiej płyty
2) Najdroższe są mieszkania wykończone z rynku wtórnego
3) Gdzieś po środku są mieszkanie od developera z rynku pierwotnego, które trzeba potem jeszcze wykończyć.

Jak
Z tego co patrzyłem mieszkania od dewelopera sa czesto duuuuzo tansze wiec gdzie tkwi haczyk?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ataxia: bo sąw stanie deweloperskim czyli gładź na ścianach i beton na podłodze i kable wystające ze ścian. Wykończenie to kilkadziesiąt tysiaków :)
@Ataxia: jak kupisz od dużego dewelopera, to raczej możesz spać spokojnie. Czy wobrażasz sobie aby JW Construction czy Robyg mógł upaść? Zwłaszcza, że mieszkania w Wawie wyprzedają się na pniu.

A w przyszłości należy się spodziewać wzrostu kosztów finansowania, jeśli będziesz brał kredyt. Wibor może już tylko rosnąć.
@matti05: @reasonable: Usługi Remontowo-Wykończeniowe Mariusz Bajkiewicz

@50HerbatGreya: @No_Sugar: @zapster: @matti05: @szcz33pan: ale chyba nie wszyscy jada po taniosci:) tymbardziej w warszawie. Z moich obliczen wynika ze nawet jak za wykonczenie zaplace 1000cebulionow/m2 to i tak bedzie to taniej niz wyremontowane cos z rynku wtórnego. Pozatym czesto tanie mieszkania sa do remontu - i tutaj moze byc wiecej roboty niz w takim stanie deweloperskim( ͡°
@Ataxia: tu nie chodzi o taniość. Stan deweloperski to po prostu gładź na ścianach i wstawione okna i z robiona instalacja. Zero wykończenia jakiegokolwiek. Niektórzy developerzy oferują usługe wykańczania chaty
Obecnie po spadkach cen i stagnacji mamy powolny wzrost cen mieszkań w Warszawie.


@szcz33pan: powolny? patrząc na niektóre oferty to niekoniecznie tak powolny. Z drugiej strony wymagany wkład własny wzrósł, MDM się skończył - może to wpłynąć nieco na ceny.
ale chyba nie wszyscy jada po taniosci:)


@Ataxia: Wiadomo, chyba nie wszyscy.. teoretycznie.. A praktycznie jestem u znajomego co ma mieszkanie za 1mln w centrum i słyszę w łazience jak sąsiad się goli.
dałbym minusa gdybym mógł


@pan_koralgol: Niby czemu? To dobry argument, że widzisz i możesz sprawdzić co kupujesz. Mało to cudów ludzie odkrywali w mieszkaniach od developera? Albo developer zbankrutował, zniknął (mieszkanie już jest, co prawda windy zapomniał wstawić i jest na nią tylko miejsce na korytarzach :D), jakiś kredyt pozostał pod hipoteke, mieszkańcy muszą spłacać. różne cuda się dzieją.
@szcz33pan: albo rejony/developerzy którym coś uderzyło do główki, niedawno widziałem rynek pierwotny na pradze północ za 12k/m2. I żadne cuda, że 50m od metra z tarasem 15m2. Normalny, przeciętny, typowy budynek jakie się buduje ostatnio i obecnie. ;)
@szcz33pan: jasne, wiem, że zmienia, metro pomaga, kompleks googla na ząbkowskiej, inne knajpy i każda kolejna rewitalizowana kamienica.. Ale właśnie, bez przesady. :D
Z wtórnego:

- stara instalacja elektryczna

- stare ogrzewanie

- boazeria (szał PRL :D) - no chyba że ktoś lubi :D

- spora szansa na patologię za sąsiadów

- różny stan bloku/klatki

- brak miejsc parkingowych i często brak możliwości kupienia czegokolwiek


@wacek_1984: "Nowe buownictwo" zaczęło się pod koniec lat 90, a więc ma już 20 lat. Da się kupić mieszkanie z rynku wtórnego z dobrą instalacją elektryczną, normalnym ogrzewaniem z