Wpis z mikrobloga

Fajnie że #netflix wrzucił "Przyjaciół"
Fajnie obejrzeć znów ten serial
Lecz gdy oglądałem naszły mnie takie dwie refleksje

Po pierwsze czy w dzisiejszym politycznie poprawnym świecie taki serial mógłby powstać? Bo w końcu opowiada o sześciorgu białych, heteroseksualnych przyjaciołach. Owszem pojawiają się wątki homo ale raczej w prześmiewczym tonie np. gdy zbijają się z Chandlera że wygląda na homo i nikt nie robił z tego problemu, nikt nie protestował.
Toleruje, niech sobie będą, tylko po co na siłę wszędzie nam się to wciska.

Po drugie, też tak widzieliście swoją przyszłość? Piszę tu szczególnie do ludzi urodzonych w okolicach lat '80, pamiętam że jak oglądałem to jako nastolatek tak wyobrażałem sobie dorosłe życie, wynajmowanie mieszkania z przyjaciółmi, chodzenie na randki, rozmowy i przyjaźń na wieki a tu życie potoczyło się inaczej...

#przemyslenia #seriale #lata90
d.....m - Fajnie że #netflix wrzucił "Przyjaciół"
Fajnie obejrzeć znów ten serial
L...

źródło: comment_YdFcJem9e4Dkfzwu6wWfjFxi9whXOZpz.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@decorum: wątek homo jednak jest bo przecież żona Rossa, no ale wydaje mi się to wszystko zrobione ze smakiem i jakimś tam umiarem. Kiedyś myślałem, że fajnie byłoby tak żyć jak Przyjaciele, ale to raczej ciężko widzę. No i ogólnie serial jest dla mnie genialny, mogę oglądać dowolny odcinek wielokrotnie i jakoś się nie nudzi, ale może to temu, że to jednak moje dzieciństwo, jako że urodziłem się w latach
  • Odpowiedz
  • 1
@decorum serial znam na pamięć. Jak na standardy amerykańskie tojest szansa na podobny serial. W Polsce nie ma szansy.
I tak, też kiedyś myślałem że fajnie byłoby mieć taką paczkę w wieku 30-40 lat, ale teraz raczej cenię sobie ciszę i spokój ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@decorum: Dzisiaj najprawdopodobniej nawet jakby ogólne wątki miały być podobne to na bank co najmniej jeden z bohaterów musiałby być czarny i jeden homoseksualny.
  • Odpowiedz
@decorum: Ale panie #!$%@?! Takie seriale a nawet ostrzejsze nadal są na antenie i nigdzie się nie wybierają It's Always Sunny in Philadelphia, wszystko co Seth MacFarlane zrobi, South Park, Games of Thrones, Skins. A z takich nie dawno jeszcze będących na antenie to Dwóch i Pół (non stop nabijają się że Alan to gej a jego syn chodzi upalony w każdym odcinku w ostatnich sezonach). Te nasze niby "poprawne
GreenFlem - @decorum: Ale panie #!$%@?! Takie seriale a nawet ostrzejsze nadal są na ...

źródło: comment_ltgUmy9r2FohskNsJdN80t21xFNhHApI.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
@ladzik: też cenie sobie ciszę ale czasem żałuje że jakoś bardziej nie pielęgnowałem przyjaźni, kontakty nadal są ale bardziej w formie interesownej jak ja czegoś potrzebuję albo ktoś czegoś ode mnie
  • Odpowiedz
@decorum: Nie jestem fanem tego serialu, teraz przy okazji może zacznę oglądać, chyba bardziej dla samej nostalgii lat dziewięćdziesiątych.
Ale widzę, że wśród zagorzałych fanów tego serialu jest nuta patologii, bo myślą, że tak wygląda idealne życie, że można sobie mieszkać z przyjaciółmi i że to jest zajebiste.
Realia są całkiem inne - trzeba pracować, po pracy coś ugotować, zjeść, odpocząć - niekoniecznie w towarzystwie pięciu innych osób.
I jak
  • Odpowiedz
3 części Kac Vegas


@GreenFlem: jeden z głównych bohaterów ruchał się z męską dziwką, Dwóch i Pół to już nie taka najnowsza produkcja, wyszedł 15 lat temu. W GoT wszyscy ruchają wszystkich a za ruchanie przywódcy dzikiego barbarzyńskiego ludu są dodatkowe profity. Sout Park sam w sobie jest wyśmiewaniem poprawności politycznej a reszty nie znam
  • Odpowiedz
  • 16
@decorum w sumie dużo później niż Przyjaciele powstał serial podobny bo Jak Poznałem Waszą Matkę i choć świat polityczny był już bardziej poprawny to też historia była o 5 heteroseksualnych białych przyjaciołach. Bardzo drugoplanowy bohater był gejem - brat Barneya. Więc w sumie da się i chyba nikt nie bojkotował tego serialu za niepoprawność.

@saimonm co do młodszych osób, ja zaczęłam oglądać ten serial parę lat temu jak miałam ~19
  • Odpowiedz
@botul: ależ można. Znam sporo osób, nie tylko polaków którzy tak robią, zwłaszcza w UK. Z własnego doświadczenia (więc absolutnie nie jest to statystyczną prawdą!) wydaje mi się że do takiego mieszkania razem i wspólnego spędzania czasu częściej dążą przedstawiciele zawodów wolnych/kreatywnych. Ludzie pracujący fizycznie w moim otoczeniu częściej woleli wypić piwo i gdzieś się zaszyć sami lub w ciszy oglądać mecz.
  • Odpowiedz
Realia są całkiem inne - trzeba pracować, po pracy coś ugotować, zjeść, odpocząć - niekoniecznie w towarzystwie pięciu innych osób.

I jak się ktoś naogląda takich seriali, a mózg mu za dobrze nie funkcjonuje, to mamy później takie infantylne #!$%@?, które nic nie potrafią, a żyć chcą jak w bajce (serialu).


@botul: Przesadzasz trochę. Przecież oni chodzą tam do pracy (a część z nich ma całkiem niezłe zarobki). Pokazują w
  • Odpowiedz
@saimonm To ci odpowiem bo w marcu kończę 20.
Serial kojarzyłem ale nie widziałem póki się nie pojawił na Netflixie.
Jak już się pojawił to obejrzałem 3 sezony w 4 dni i nie zamierzam przestawać :)
  • Odpowiedz
@AvantaR: Akurat mieszkania są wyjaśnione w miarę sensownie. Monica ma mieszkanie po babci i ze względu na jakieś tam przepisy mieszkaniowe nie mogą jej podnieść czynszu bo mieszkanie nadal jest na babcie a nie na nią (chodziło o to żeby starszych ludzi było stać na swoje mieszkania) natomiast Joey i Chandler w sumie mają taką małą norę no i Chandler ma dobrą pracę i zarabia niezłą kasę (mówią o tym
  • Odpowiedz
@Bartoni: Szczerze to zazdroszczę. Uwielbiam Przyjaciół, obejrzałem ich wiele razy i pomimo że za każdym razem jest super to jednak najlepsze było pierwsze obejrzenie. Jeszcze polecam zobaczyć sobie Różowe Lata 70. Kolejny, dla mnie, kultowy serial.
  • Odpowiedz