Wpis z mikrobloga

Proszowice: Lekarz dostał zawału na dyżurze. Pracował na dwóch oddziałach.

https://www.wykop.pl/link/4100295/proszowice-lekarz-dostal-zawalu-na-dyzurze-pracowal-na-dwoch-oddzialach/

Lekarz, który w miejscu pracy dostał dziś zawału pracował po 12 godzin, kilka dni z rzędu. Jak ustaliło Radio Kraków, medyk pracował na dwóch oddziałach jednocześnie.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło dziś w szpitalu w Proszowicach (woj. małopolskie). Według ustaleń Radia Kraków, lekarz pracował po 12 godzin, kilka dni z rzędu. Z kolei medyczni związkowcy podają, że medyk miał pełnić służbę na dwóch oddziałach jednocześnie.


#medycyna #zdrowie

Pobierz
źródło: comment_Qcnvyufrz6YLvTZE6O2lR5DdJ8oOeDgI.jpg
  • 23
@k1fl0w szpeju posłużył się ironią. W tym szpitalu nawet nie umieją gipsu założyć sensownie, najczęściej wmawiają ci, że nic ci nie jest albo źle złożą kończynę. Ta placówka nadaje się tylko do umierania, dlatego to hospicjum. Tyle razy mnie olali albo potraktowali po macoszemu w tym szpitalu, że już wolałbym do Krakowa z każdą pierdołą jechać. I to nie zależnie czy byłem u urologa, laryngologa czy chirurga. Ten szpital to DNO.
@k1fl0w Młody lekarz fizycznie wytrzyma wiele. Ale patrząc na średni wiek lekarzy w Polsce...

Jesli ktos uwaza wypowiadanie opt-out za protest, to nie szanuje życia, zarówno cudzego jak i swojego.
Każdemu nalezy sie rownowaga pomiedzy praca, a odpoczynkiem.
Do tego wszystkiego niezrozumiałe sa dla mnie głosy oburzenia ludzi, ktorzy twierdza, że lekarze nie powinni spać na dyżurach (takie właśnie przeczytałam pod innym wpisem). W Polsce dyzur lekarza trwa 24h. Wolałabym, by nie