Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego Kindle Paperwhite 3 kosztuje aż 550zł?

Za co się tyle płaci? Nie uważam że jest za drogi, tylko chcę się dowiedzieć bo nie wiem. Za podświetlenie? W dodatku bez filtra niebieskiego światła? To w tej cenie można równie dobrze kupić tablet Samsunga o dużo większych możliwościach skoro ma świecić w oczy? Mam Kindle Touch z chyba 2016 roku, nie wiem czy warto inwestować w Paperwhite, skoro i tak do czytania w nocy mam tablet w którym mogę włączyć odpowiednie filtry.

A osoby które mówią że czyta się w nocy komfortowo, jak to czytam to mam wrażenie że to spisek, bo niebieskie(białe) światło wpływa na hormony snu, są na to badania i dlatego wiele osób używa np. f.lux. A może wam głupio się przyznać że wydaliście niepotrzebnie kasę na "najlepszego" Kindle z podświetleniem?
AmeIka - #czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlacz...

źródło: comment_gfpnyoUh0iXh1YwlrNFA4r0PLKzw2a8H.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to mniej więcej taka różnica jak oświetlanie sobie książki latarką, a świeceniem sobie latarką w oczy. Nie jesteśmy chyba na poziomie podstawówki żeby tłumaczyć że wszystko co wpada do naszego oka i to widzimy to światło widzialne, ale są pewne właściwości światła, jak natężenie i częstotliwość, które mają kluczowe znaczenie przy męczeniu oka i potencjalnym uszkodzeniom.


@kubelek_klasik: w przypadku ktory jest analizowany (czyli wplyw podswietlania kindla na sen) jeden c--j
  • Odpowiedz
Glupie ameby dalej beda swoje, kupili kindla i mogliby sie usrac ale nie, badania naukowe (sama wczesniej wrzucalam linki) nic nie znacza, bo moj kindle najlepszy :D

Nawet mi was nie zal. Banda ignorantow.
  • Odpowiedz
a c--j, zawołam wszystkich którzy o to jojczyli, że znalazłem dowód na to że opka ma rację xD
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4602096/

All the LE devices shared very similar enhanced short-wavelength peaks when displaying text. This included the output from the backlit Kindle Paperwhite device.

@Bellie: @plnk: @chuckd: @martwy_kotek: @the_white_crystal: @Drakalen: @sorhu: @emebotskcus:

kindle paperwhite emituje światło niebieskie tak
  • Odpowiedz
@AmeIka: amazon każe sobie za znaczek Kindle płacić premium tak samo jak apple za japko. Nie ma tam żadnej aż tak zaawansowanej elektroniki która by uzasadniała cenę (telefony za 550PLN są znacznie bardziej zaawansowane).
  • Odpowiedz
Nawet mi was nie zal. Banda ignorantow.


@AmeIka: Co tak buldupisz? Nie stać Cię na Paperwhite'a 3 za 400 złotych i musisz wszystkich atakować, że są z-----e? xD O wiele lepsze ekrany, rozdzielczość niż u konkurencji za tę cenę i podświetlanie, gdzie u innych nie ma.
  • Odpowiedz
@the_white_crystal: nie czytałeś tematu. Ale ok skopiuję

przecież nie mówię że za drogo, chcę tylko wiedzieć czy warto płacić za podświetlenie, bo nie rozumiem fenomenu, oraz jak mogli nie dac tego pieprzonego filtra.
  • Odpowiedz