Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego Kindle Paperwhite 3 kosztuje aż 550zł?

Za co się tyle płaci? Nie uważam że jest za drogi, tylko chcę się dowiedzieć bo nie wiem. Za podświetlenie? W dodatku bez filtra niebieskiego światła? To w tej cenie można równie dobrze kupić tablet Samsunga o dużo większych możliwościach skoro ma świecić w oczy? Mam Kindle Touch z chyba 2016 roku, nie wiem czy warto inwestować w Paperwhite, skoro i tak do czytania w nocy mam tablet w którym mogę włączyć odpowiednie filtry.

A osoby które mówią że czyta się w nocy komfortowo, jak to czytam to mam wrażenie że to spisek, bo niebieskie(białe) światło wpływa na hormony snu, są na to badania i dlatego wiele osób używa np. f.lux. A może wam głupio się przyznać że wydaliście niepotrzebnie kasę na "najlepszego" Kindle z podświetleniem?
AmeIka - #czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlacz...

źródło: comment_gfpnyoUh0iXh1YwlrNFA4r0PLKzw2a8H.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
@ksiak: co za bzdura, przecież wiazka i tak jest rozproszona, jaki kolor swiatla dociera do oczu? Bialy czyli spektrum razem z niebieskim, czyli bez filtra.
  • Odpowiedz
@emebotskcus: na pewno jest świetny, ale nie można generalizować, wspomniany Pocketbook HD2 nie bez powodu ma tak zajebisty filtr:) są ludzie którzy tego oczekują tak jak ja. Jak wspomniałam nawet Kindle w swoich tabletach ma filtr niebieskiego światła. Chyba nie bez powodu? :)
  • Odpowiedz
@AmeIka: sorry, ale imo czepiasz się na siłę, żeby potwierdzić swoją tezę. Jeżeli kupujesz wszystko co ma "zajebisty filtr" to znaczy, że marketing zadziałał, tyle.
Są badania o wpływie światła z tabletów i komórek na sen, nie ma badań o wpływie światła z Paperwhite'a na sen (a przynajmniej takich nie widziałam).
  • Odpowiedz
@AmeIka: życie z taką osobą jak ty, do której nie docierają żadne merytoryczne argumenty podawane przez wszystkich dookoła, musi być koszmarem... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
a podświetlenie? W dodatku bez filtra niebieskiego światła? To w tej cenie można równie dobrze kupić tablet Samsunga o dużo większych możliwościach skoro ma świecić w oczy?


@AmeIka: on nie świeci w oczy. Diody są tak umieszczone, że podświetlają ekran nie jebiąc po oczach jak tablet. inne doznanie moim zdaniem.

do tego dochodzi wysokie DPI, więc tekst wygląda jeszcze lepiej niż na zwykłym Kindle
  • Odpowiedz
  • 27
Po co wy z nią w ogóle dyskutujcie? To skrajna ignorantka, a wy się tylko powtarzacie w kółko.
  • Odpowiedz
@AmeIka: Drogie to to jest, to chyba przez to że "epapier" jest opatentowany. Ja sobie ustawiam na minimum światło, jesteś tylko ty i ekran. Często mnie to usypia, także pewnie intensywność też ma znaczenie.
  • Odpowiedz
@AmeIka: Kupiłem i drugi raz nie powtórzyłbym tego błędu. Jedyny i największy plus to zdecydowanie ekran. Lubi się przyciąć i trzeba poczekać na reakcję. Zarządzanie biblioteką koszmarne.
  • Odpowiedz