Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego Kindle Paperwhite 3 kosztuje aż 550zł?

Za co się tyle płaci? Nie uważam że jest za drogi, tylko chcę się dowiedzieć bo nie wiem. Za podświetlenie? W dodatku bez filtra niebieskiego światła? To w tej cenie można równie dobrze kupić tablet Samsunga o dużo większych możliwościach skoro ma świecić w oczy? Mam Kindle Touch z chyba 2016 roku, nie wiem czy warto inwestować w Paperwhite, skoro i tak do czytania w nocy mam tablet w którym mogę włączyć odpowiednie filtry.

A osoby które mówią że czyta się w nocy komfortowo, jak to czytam to mam wrażenie że to spisek, bo niebieskie(białe) światło wpływa na hormony snu, są na to badania i dlatego wiele osób używa np. f.lux. A może wam głupio się przyznać że wydaliście niepotrzebnie kasę na "najlepszego" Kindle z podświetleniem?
AmeIka - #czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlacz...

źródło: comment_gfpnyoUh0iXh1YwlrNFA4r0PLKzw2a8H.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
@avangarda: troszkę nie rozumiem co chciałeś przekazać tym komentarzem, że to był "błąd". Czyli lepiej kupić coś innego? Czy w ogóle nie kupować czytnika?
  • Odpowiedz
@AmeIka: na kindle ciągle są promocje. Dzień książki, czarny piątek, dzień czegośtam itd. Kupowałem wtedy za 89 euro.

I nie, nie świeci po oczach. I nie jest to też najwyższy model
  • Odpowiedz
@AmeIka: używam paperwhite 2 odkąd miał premierę w USA i w życiu bym tego nie zamienił na tablet, wcześniej, bodaj 7 lat temu miałem zwykły kindle touch, bez podświetlania (sprzedałem na wykopie i też ktoś był mega zadowolony).
Tablet męczy strasznie wzrok, próbowałem na Note od Samsunga - dobra rodzielczość, ale to, że świeci prosto w oczy jest męczące.
E-Papier a LCD, czy Amoled to mega różnica w komforcie czytania.
Często
  • Odpowiedz
jak mogli nie dac tego pieprzonego filtra.


@AmeIka: bo to nie wyświetlacz, który możesz sobie filtrować na niebieskie światło, tylko DIODY LED ŚWIECĄCE NA EKRAN.
  • Odpowiedz
@Drakalen: oczywiście, ale chyba istnieją jakieś rozwiązania? Tak jak w filmie który umieściłam. Można wstawić 2 rodzaje diód w sensie że 2 kolory tak by móc sobie regulować rodzaj światła

A sorry, nie widziałem komentów i nie wiedziałem, że mam do czynienia z ignorantką.


litości
  • Odpowiedz
Może polecicie, które z czytników warto kupić wysyłkowo i potestować?
Obecnie korzystam z Kindle 5 pożyczonego z biblioteki, ale chcę kupić coś własnego, niech będzie to najlepszy model na rynku, żeby nawet za kilka lat nie odstawał jakością od nowych modeli.
Proszę o propozycje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A osoby które mówią że czyta się w nocy komfortowo, jak to czytam to mam wrażenie że to spisek, bo niebieskie(białe) światło wpływa na hormony snu, są na to badania i dlatego wiele osób używa np. f.lux. A może wam głupio się przyznać że wydaliście niepotrzebnie kasę na "najlepszego" Kindle z podświetleniem?


@AmeIka: Ekran kindla to nie tablet. a podświetlenie kindla świeci na ekran.

Miałem kindle 4, Paperwhite 1, serwis amazonu
  • Odpowiedz
:Kindle tyle kosztuje, ponieważ ludzie tyle za niego płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°) w dobrach luksusowych koszt wytworzenia a cena sprzedaży nie są ze sobą powiązane

To w tej cenie można równie dobrze kupić tablet Samsunga o dużo większych możliwościach skoro ma świecić w oczy


@emerjot:

@AmeIka: Kidle zwrócił mi się kilkukrotnie. kupiłem za 600, na książkach oszczędziłem (kupując ofc) jakieś 2500. Podświetlenie ekranu do świecenia
  • Odpowiedz