Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego Kindle Paperwhite 3 kosztuje aż 550zł?

Za co się tyle płaci? Nie uważam że jest za drogi, tylko chcę się dowiedzieć bo nie wiem. Za podświetlenie? W dodatku bez filtra niebieskiego światła? To w tej cenie można równie dobrze kupić tablet Samsunga o dużo większych możliwościach skoro ma świecić w oczy? Mam Kindle Touch z chyba 2016 roku, nie wiem czy warto inwestować w Paperwhite, skoro i tak do czytania w nocy mam tablet w którym mogę włączyć odpowiednie filtry.

A osoby które mówią że czyta się w nocy komfortowo, jak to czytam to mam wrażenie że to spisek, bo niebieskie(białe) światło wpływa na hormony snu, są na to badania i dlatego wiele osób używa np. f.lux. A może wam głupio się przyznać że wydaliście niepotrzebnie kasę na "najlepszego" Kindle z podświetleniem?
AmeIka - #czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlacz...

źródło: comment_gfpnyoUh0iXh1YwlrNFA4r0PLKzw2a8H.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
Tylko ze ludzie nie maja pojecia jaka to ulga dla oczu, wystarczy zainstalowac flux zeby zrozumiec


@AmeIka: mam fluxa na każdym urządzeniu z windowsem (na iphone i macu jest night shift) i na ppw jest zbędny. po prostu ekran nie emituje światło a nakładka która działa na zasadzie światłowodu w kierunku ekranu nie uderzając w użytkownika
  • Odpowiedz
@AmeIka: ale ja spędzam przed komputerem 16h dziennie z fluxem i dla mnie kindle z podświetleniem jest odpoczynkiem dla oczu, bo nie świeci mi w oczy. Nie jestem ekspertem, pożycz od kogoś i sie przekonaj, no jak Ci mam to wytłumaczyć.

Niby świeci a niby nie świeci
  • Odpowiedz
Zasuwam na ink booku i brak mi takiego słowniczka jak ma kindle .Poza tym inkbook używa bodajże systemub podobnego do androida co daje możliwość łatwiejszego pobierania z poziomu przeglądarki .
  • Odpowiedz
  • 0
@AmeIka mi na paperwhite czyta się dużo przyjemniej. Miałem wcześniej keyboard I używałem go dłuuugo I byłem bardzo zadowolony. Po przejściu na paperwhite nie umiem czytać z włączonym podświetleniem, po prostu jest gorzej :)
  • Odpowiedz
  • 0
@AmeIka a swoją drogą kosztuje tyle bo na niektórych rynkach jest duża pula użytkowników którzy kupią Kindle i Amazon już nigdy od nich nawet centa nie zobaczy bo chomik, torrenty itd ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@AmeIka: Nic mnie tak dobrze nie usypia, jak czytanie przed snem (przy zgaszonym świetle, z podświetleniem). Ekran kindla świeci zupełnie inaczej, nie da się tego porównać z tabletem. Dla mnie to jest taki genialny usypiacz, że zapłaciłbym za niego nawet 1550pln gdyby było trzeba.
  • Odpowiedz
Ja mam Kindle Paperwhite z podświetleniem. Zapłaciłam za niego 99€ we wrześniu zeszłego roku (był na promocji). Już nigdy nie będę czytała na tablecie xD Bateria trzyma miesiąc, podświetlenie w nocy zupełnie nie przeszkadza, dobrze się go trzyma, jest lekki. Jak dla mnie same plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
lol, przecież paperwhite z podświetleniem nie świeci w oczy tylko właśnie w drugą stronę, "do ekranu", więc porównanie do tabletu Samsunga niezbyt trafione


@kubelek_klasik: ale skoro ekran jest jasny to przecież dlatego że to światło się odbija i trafia w oczy nie? xD
  • Odpowiedz
@a665321: ja mam wrażenie że dyskutuję z debilami w co drugim komentarzu, według nich światło nie leci do oczu tylko na ekran :D

To jak wy do #!$%@? widzicie to podświetlenie?

Co za ameby, dziękuję, chociaż ty mnie zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
@a665321: to mniej więcej taka różnica jak oświetlanie sobie książki latarką, a świeceniem sobie latarką w oczy. Nie jesteśmy chyba na poziomie podstawówki żeby tłumaczyć że wszystko co wpada do naszego oka i to widzimy to światło widzialne, ale są pewne właściwości światła, jak natężenie i częstotliwość, które mają kluczowe znaczenie przy męczeniu oka i potencjalnych uszkodzeniach.

@AmeIka: A Ty droga OP-ko sama okazujesz objawy niedoedukowania skoro twierdzisz że to
  • Odpowiedz