Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego Kindle Paperwhite 3 kosztuje aż 550zł?

Za co się tyle płaci? Nie uważam że jest za drogi, tylko chcę się dowiedzieć bo nie wiem. Za podświetlenie? W dodatku bez filtra niebieskiego światła? To w tej cenie można równie dobrze kupić tablet Samsunga o dużo większych możliwościach skoro ma świecić w oczy? Mam Kindle Touch z chyba 2016 roku, nie wiem czy warto inwestować w Paperwhite, skoro i tak do czytania w nocy mam tablet w którym mogę włączyć odpowiednie filtry.

A osoby które mówią że czyta się w nocy komfortowo, jak to czytam to mam wrażenie że to spisek, bo niebieskie(białe) światło wpływa na hormony snu, są na to badania i dlatego wiele osób używa np. f.lux. A może wam głupio się przyznać że wydaliście niepotrzebnie kasę na "najlepszego" Kindle z podświetleniem?
AmeIka - #czytajzwykopem #ksiazki #czytniki #kindle

Może ktoś mi wytłumaczyć dlacz...

źródło: comment_gfpnyoUh0iXh1YwlrNFA4r0PLKzw2a8H.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
@AmeIka: Ale żeś się uczepiła tego niebieskiego światła... To też jest kwestia mocno wyolbrzymiona, bardziej daje się we znaki przy korzystaniu z dużych monitorów świecących prosto w oczy niż kilkucalowego epapieru. O ile faktycznie tak bardzo "szkodzi" jak to twierdzą niektórzy. Dużo bardziej męczy oczy korzystanie w ciemności ze świecącego ekranu, nawet z filtrem, niż czytanie przy odpowiednim oświetleniu wokół. Jeśli to taki wielki problem to proszę bardzo, jest już PocketBook
  • Odpowiedz
@AmeIka: ale co ma piernik do wiatraka? Technologia paperwhite jest o wiele lepsza niz tradycyjne filtry niebieskiego swiatla. Nie jest to wyeliminowanie problemu BLE ale działa to o wiele lepiej. Nie wypowiadam się jako posiadacz kindle'a bo czytam za mało ebooków żeby wydawać pieniądze na urządzneie służące "tylko do jednego".

Mam wrażenie, że nie zależy Ci na merytorycznej dyskusji z kimkolwiek czy też zdobyciu jakiejś wiedzy. Po Twoich wypowiedziach wnioskuję, że
  • Odpowiedz
PocketBook Touch 2 HD


@Ferengi: o kurde :D

O TO MI WŁASNIE CHODZIŁO <3

@jaywalker: doczytałam że nawet kindle wrzuca taką funkcję ale tylko do tabletów, bo czytniki za drogo, bo trzeba by bylo uzyc innych zaroweczek innego koloru
  • Odpowiedz
  • 48
@AmeIka
Na cóż Ci ten filtr niebieskiego światła? Jak po ulicy chodzisz, to też narzekasz, że świat filtra nie ma? W ekranie LCD filtry mają sens, ale podświetlenie e-ink? Wymyślasz sobie problemy.
  • Odpowiedz
@Ferengi: @Ferengi: no i to jest konkretny filtr, w życiu bym nie kupiła kindle jak za kolejne 200zl mam w koncu cos co ma sens

@sorhu: ma ogromny sens jak czytasz dlugo w nocy, poczytaj sobie badania naukowe o swieceniu ekranow w oczy przed snem
AmeIka - @Ferengi: @Ferengi: no i to jest konkretny filtr, w życiu bym nie kupiła kin...
  • Odpowiedz
O TO MI WŁASNIE CHODZIŁO <3


@AmeIka: A no widzisz, ale skoro trochę narzekasz na cenę PW3 to czy 699 za Pocketbooka jest dobrą ceną? Niebieski filtr nie może tyle kosztować.
  • Odpowiedz
@AmeIka: Weź pod uwagę, że PW3 jest na rynku już jakieś 2.5 roku (jeśli się nie mylę), bardziej bym już oczekiwał różnych trybów podświetlenia po wydanym niedawno Kindle Oasis. Tu się mogę zgodzić, że w tej cenie powinno to już być normą.
  • Odpowiedz
każdy kto już kupił Kindle PW by tak powiedział, bo co, kto by się przyznał że zrobił jakąś głupotę :D


@AmeIka: Niezupełnie. Miałem Onyxa i62 przez 3.5 roku, bez podświetlenia i radził sobie doskonale, kupiłem PW3 tylko dlatego, że była promocja a Onyx zaczął szwankować. PW3 to świetny sprzęt, wart swojej ceny, ale ma wady jak każdy, bateria trzyma krócej niż Onyx (z wyłączonym wifi i bez podświetlenia), a organizacja plików
  • Odpowiedz
@Ferengi: racja, nioepotrzebnie to napisalam, chodzi o to ze osobiscie uwazam ze czytniki sa po to zeby nie meczyc wzroku ekranami tabletow czy komputerow przy czytaniu, wiec dlaczego nie ma tak podstawowej opcji jak ten wspominany przeze mnie filtr? Ale jesli ktos jest swiadomy wyboru to napewno kindle bedzie swietny

Tylko ze ludzie nie maja pojecia jaka to ulga dla oczu, wystarczy zainstalowac flux zeby zrozumiec
  • Odpowiedz
@AmeIka: Może dlatego, że kilka lat temu taki filtr nie był podstawową opcją. Nawet dzisiaj nie jest, gdyby było inaczej to powinien w pierwszej kolejności pojawić się w monitorach komputerowych i smartfonach, a nie ma go nawet w najnowszych modelach (z pewnymi wyjątkami oczywiście, a nadal jest to wyjątek niż reguła). Nowe modele czytników pojawiają się też zdecydowanie rzadziej niż smartfonów, można przypuszczać że z czasem i czytniki dostaną coś takiego.
  • Odpowiedz
Za co się tyle płaci? Nie uważam że jest za drogi, tylko chcę się dowiedzieć bo nie wiem. Za podświetlenie? W dodatku bez filtra niebieskiego światła?


Tylko nie wpisuj w Google ile kosztują części z których zbudowany jest iPhone bo zawału dostaniesz.

To w tej cenie można równie dobrze kupić tablet Samsunga o dużo większych możliwościach skoro ma świecić w oczy?


porównywanie tabletów do czytników książek w 2018

Mam Kindle Touch z
  • Odpowiedz