Wpis z mikrobloga

  • 8
@filip_k Space Launch System, rakieta NASA mająca lecieć na Marsa, pierwotnie miała lecieć jakoś niedługo ale tak się to przedłuża że może za 10 lat poleci
  • Odpowiedz
@filip_k: @Formek: Głównym zadaniem ciężkiej rakiety SLS ma być wynoszenie załogowego statku Orion na trajektorie ku Księżycowi lub dalej. Na razie w harmonogramie widnieją trzy pewne starty tej rakiety.

grudzień 2019 - Exploration Mission-1 Start bezzałogowej wersji Oriona ku Księżycowi i powrót na Ziemię. Przy okazji wystrzelonych zostanie kilka małych sond księżycowych.

czerwiec 2022 - Wystrzelenie sondy Europa Clipper. Sonda wykona kilka przelotów w pobliżu jowiszowej Europy, aby "przygotować grunt"
  • Odpowiedz
@szpernik: DZOOO XD ja byłem przekonany, że to już stoi, że elementy są gotowe, silniki przygotowane. Po prostu docierają papiery, liczą, ewentualne zmiany, poprawki. A to zwykły gówniany szkielet? O cie pinkole. Ja bym na miejscu Trumpa po zobaczeniu postępu z Heavy i pierwszych pracach nad BFR zrobił spotkanie na szczycie i spytał prosto - co sie #!$%@? #!$%@?? Prywatna firma z dużo mniejszym budzetem robi duzo tańsze i lepsze rakiety
  • Odpowiedz