Wpis z mikrobloga

Na ile lat życia studenckiego w dużym mieście starczy mi ok. 180 tys. zł? Moi rodzice zmarli trzy miesiące temu i z pozostawionych oszczędności + po sprzedaży mieszkania będę miał tyle. Od października mam zamiar rozpocząć studia. Od tej sumy na starcie trzeba odjąć ok. 40 tys., bo tyle kosztuje certyfikat i kurs języka na który mam zamiar pójść.

#studbaza #warszawa #kiciochpyta #wroclaw #krakow #poznan
  • 60
  • Odpowiedz
@peyyy: Wszystko zależy od tego czy wynajmujesz mieszkanie, czy pokój i ile wydajesz na siebie (ciuchy, kina), często też od miasta, bo Warszawa różnic się kosztami wynajmu od Poznania np.
  • Odpowiedz
Swoją droga 3000 na miesiąc dla studenta? Sorry, nie za duzo? Pamietam jak na pierwszym roku rodzice dawali stówę na dwa tygodnie. I musiało starczyć.
  • Odpowiedz
@nvmm mieszkanie to jest tak nadziewana inwestycja, że szkoda gadać. Przy zdolności kredytowej średnio zarabiającego Polaka w całym swoim życiu kupi sobie może 3. Z wynajmu zarobi co? 5k?
Przy dobrych wiatrach.
Lepiej otworzyc mały biznes niż wydawać kasę na mieszkanie. Np, kawiarenkę a za 5 lat kolejna i potem jeszcze jedna ;&(
  • Odpowiedz
@peyyy: najgorsza? Stary wpłacając 180 tys za mieszkanie za 200 tys sam zobacz ile zostanie Ci do spłaty. Grosze! Rozłóż te 20 tys na 20 lat z możliwością spłaty szybciej :) Na Twoim miejscu nawet bym sie nie zastanawiał.
  • Odpowiedz
Od tej sumy na starcie trzeba odjąć ok. 40 tys., bo tyle kosztuje certyfikat i kurs języka na który mam zamiar pójść.


@peyyy: ten kurs rozumiem roczny zagranicą? xD
  • Odpowiedz