Wpis z mikrobloga

Proponuję postanowienie noworoczne: w 2018 roku zrobię pozwolenie na broń.

Chętnie Ci w tym pomogę. Prowadzę Braterstwo.eu, największe stowarzyszenie strzeleckie w Polsce. Poprowadzimy Cię za rękę od zera do uzyskania własnego pozwolenia na broń w ciągu 6 miesięcy. Naszym celem jest jak najwięcej uzbrojonych, praworządnych i zdrowych psychicznie Polaków. Chcemy dodatkowych setek tysięcy sprawdzonych posiadaczy broni palnej w Polsce!

W Polsce zdobycie pozwolenia na broń palną, a w efekcie zakup Glocka, AK47, AR15, strzelby śrutowej (pompki), czy karabinu snajperskiego jest łatwe i dostępne dla około 75% Polaków.
Wystarczy być: dorosłym, niekaranym i zdrowym psychicznie, a także dysponować 2000 zł i cierpliwością na 6 miesięcy. Leży to w zasięgu zdecydowanej większości społeczeństwa.
6 miesięcy w 99% oczekiwanie, bo wysiłku jest jakieś 3 dni i później tylko powoli idąca biurokracja.

Uzyskanie pozwolenia na broń nigdy nie było prostsze. Co roku robią to tysiące osób i nie wymaga to żadnych specjalnych zdolności, znajomości, czy wielu tysięcy złotych. KAŻDY praworządny człowiek w Polsce może bez trudu się uzbroić. Najpierw w cierpliwość w kontaktach z biurokracją, ale po pół roku już w Kałasznikowa!

Najłatwiejsza droga:
1. Zapisz się na stronie Braterstwo.eu do najtańszego w Polsce klubu sportowego (60 zł rocznie) i największej aktywnej organizacji strzeleckiej w całym kraju.
2. Przejdź jednodniowe szkolenie (190 zł, we Wrocławiu lub w Warszawie)
3. Wpadnij do lekarza sportowego na krótkie badanie (50-100 zł, raczej formalność)
4. Zdaj egzamin państwowy (PZSS, 400 zł, łatwiejsze niż na prawo jazdy)
5. Wystąp o licencję (70 zł, wysyłasz wniosek i czekasz)
6. Zrób badania lekarskie: psycholog, psychiatra, okulista, lekarz ogólny (400 zł, nic trudnego)
7. Złóż wnioseki o pozwolenia na Policję (2*242 + 10 = 492 zł)
8. Odbierz pozwolenie na łącznie ok 15 sztuk broni do celu sportowego i do celu kolekcjonerskiego. Możesz z tą bronią strzelać na każdej strzelnicy i kupować wagony amunicji.

Łączny koszt uzyskania pozwolenia: 1712 zł.

Rozbicie na etapy:
1. Oczekiwanie na egzamin na patent: 3 miesiące (wymóg regulaminowy), w tym czasie robisz szkolenie w klubie,
2. Oczekiwanie na patent strzelecki, czyli zaświadczenie ze zdania egzaminu: 1 miesiąc
3. Oczekiwanie na licencję: 1 miesiąc
4. Oczekiwanie na pozwolenie: 1 - 2 miesiącie.
Łączny czas: 6-8 miesięcy.
PZSS ma teraz przyspieszyć, więc może całość procedury będzie szybsza.

Utrzymanie pozwolenia:
Idąc powyższą drogą uzyskasz dwa pozwolenia: do celów sportowych oraz do celów kolekcjonerskich. Różnią się nieznacznie, sportowe ma dodatkowe możliwości (noszenie broni załadowanej, użyczanie innym). Utrzymanie pozwolenia sportowego to koszt okolo 260 zł rocznie w Braterstwie (członkostwo, starty w zawodach, licencja PZSS, amunicja na starty).
Utrzymanie pozwolenia kolekcjonerskiego jest znacznie łatwiejsze i tańsze: 10 zł rocznie.

Jeśli nie chcesz płacić 20 zł miesięcznie za możliwość posiadania niemal każdej broni wyprodukowanej cywilnie na świecie, możesz zrezygnować z pozwolenia sportowego (jak już je uzyskasz) i oszczędzić.
Podpowiemy Ci jak to wszystko zrobić, żeby było dla Ciebie najkorzystniej.

Jak może Ci pomóc Braterstwo:
Braterstwo robi co może, żeby ta procedura była jak najprostsza i jak najtańsza. Szkolimy już w dwóch miastach: zaczynaliśmy we Wrocławiu, od 2018 roku będziemy do patentu przygotowywać także w Warszawie.
Przez cały czas prowadzimy Cię mailowo przez wszystkie kroki, nie ma żadnego stresu. W razie wątpliwości, w ciągu 24h odpowiemy na Twojego maila -- odpisujemy na ponad 1000 maili każdego miesiąca. Kobiety i Honorowi Dawcy Krwi mają jeszcze dodatkowe zniżki.

Publikujemy za darmo kompletne szkolenia: najlepszy i najdokładniejszy kurs na część teoretyczną patentu strzeleckiego PatentStrzelecki.eu, który wykształcił już ponad 7 tysięcy nowych strzelców, czy też pierwszy pełny kurs na prowadzącego strzelanie ProwadzacyStrzelanie.eu. Zależy nam, żeby w Polsce był lepszy poziom edukacji strzeleckiej, żeby nikt nie miał problemu ze stawianiem pierwszego kroku.

Zachęcam do podjęcia wyzwania. To łatwe. Na lato postrzelasz już z własnej broni. Dokładnie takiej, jaką możesz obejrzeć w amerykańskich filmach (o ile strzela ogniem pojedynczym!). Jeśli tylko udało Ci się przeczytać cały wpis bez zaśnięcia, to dysponujesz odpowiednimi predyspozycjami mentalnymi do strzelectwa :)
W Braterstwie jest ponad sześć tysięcy strzelców z całej Polski. Dołącz, zobaczysz dlaczego.

Nieco więcej informacji na naszej stronie: uzyskaj pozwolenie na broń z Braterstwem.

#bron #pozwolenienabron #strzelectwo #strzelajzwykopem
  • 171
@JasiekSmietana: Po Polsce jeszcze mógłbyś, ale za granicą podlegasz pod prawa tamtych krajów i będzie tu bardzo trudne / niemożliwe. Możesz ją mieć w kaburze przy pasie. Jeśli jesteś w stanie spać z nią w kaburze przy pasie to w ogóle nie potrzebujesz sejfu w trasie :)

Trzymanie broni (nawet w sejfie) w samochodzie bez Twojej bezpośredniej kontroli nad bronią to może być powód do odebrania pozwolenia, jeśli np ukradną Ci
@WolnoscRownoscBraterstwo: tylko nie mam jak dojechać do wrocławia czy warszawy :) Czy trzeba przechodzić całą procedurę od nowa, jeżeli chce się przywrócić pozwolenie sportowe z którego się zrezygnowało? Jakie są różnice w tym jaką broń można posiadać między pozwoleniem sportowym a kolekcjonerskim bo nie znalazłem nic o tym?
@WszystkieFajneLoginySaZajete: Nie ma to żadnego znaczenia przy robieniu pozwolenia.

@programistalvlhard: TO dawaj od razu. Zapisuj się dzisiaj bo i tak 3 miesiące "stażu" muszą przelecieć.

@ElCidX: Bo tak lubimy. Jeśli wolisz równouprawnienie, to polecam np WKS Śląsk Wrocław (bardzo fajny klub, sam w nim zaczynałem), gdzie wszyscy płacą tyle samo: 360 zł rocznie i nie ma żadnej dyskryminacji.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WolnoscRownoscBraterstwo dzięki znalezisku sprzed ok. pół roku, też dziś mam broń. Poczytałem o braterstwie i ruszyłem z tematem (ale z racji odległości do Wrocławia inny klub). Żona niebawem też odnoszę swoje pozwolenie. A moja cz shadow 1 jest już od świat w sejfie
@nordberg: 1. Możesz pójść do dowolnego klubu. Zapewne masz jakiś w mieście. Problem jest taki, że część klubów jest zamknięta na nowe osoby lub są droższe. Ale na pewno jakiś znajdziesz.

2. Zawsze możesz olać pozwolenie sportowe (robisz je także po to, żeby być zwolnionym z egzaminu policyjnego przy pozwoleniu kolekcjonerskim) i bazować tylko na kolekcjonerskim. I już, nie musisz na zawody jeździć.
Zawody możesz zaliczyć w każdym klubie. Czyli nie
@Niedowiarek: Może. To dużo pracy, więc nie jest łatwo. Może znajdziesz jakiś fajny lokalny klub?

Albo możesz z nami uzyskać pozwolenie i za rok sobie przejdziesz do innego, jeśli znajdziesz jakiś fajny. W ten sposób tylko raz musisz się przejechać przez kraj.

Ja chcę się skupić na Wrocławiu. Jeśli moje plany wypalą to mogłoby to być jedne z najważneijszych miejsc dla amatorskiego strzelectwa w Polsce.
@szalony_kefir: Pewnie do obu tych miejsc. Nic się nei dzieje, ta wizyta to tylko formalność. W niczym Ci to nie przeszkodzi przy uzyskaniu pozwolenia.

@Senju: Taa, na pewno polscy politycy coś skrócą i ułatwią :)
Ja bym robił od razu. Może skrocą, może wydłużą. Widziałem projekt, gdzie warunkiem jest 12 miesięcy członkostwa w klubie. Cały rok czekania bez żadnego sensu...