Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz robię podsumowanie, ale tyle się w ostatnim roku działo że mam o czym pisać. Zainspirował mnie bardzo pozytywny wpis @TheGirl

W tym roku minęło 10 lat odkąd wyjechałem z Polski na studia. Przez Francję i Niemcy trafiłem 6 lat temu do #szwajcaria.

W tym roku nie wyjeżdżałem praktycznie w ogóle nie tylko ze Szwajcarii, ale nawet z mojego kantonu #valais. Coraz bardziej przekonuje się że mieszkając w #gory nie mam potrzeby gdziekolwiek wyjeżdżać bo tu jest wszystko co kocham.

Wjechalem na #mtb rekordowe 130 wertykalnych kilometrów na 2500 przejechanych km. Zjechałem z 22 nowych szczytów (w tym 4 trzytysięczniki), przejechałem przez 18 nowych przełęczy. Wszedłem na 2 nowe lokalne czterotysięczniki, przebieglem ponad 500 km na nartach biegowych. Kupiłem 3 letni karnet na #snowboard w saas fee i przejeździłem póki co koło 10 dni. W Saas Fee brałem też udział w pierwszych zawodach - mtb dowhill po lodowcu. ()

Sportowo był to drugi najlepszy rok w życiu.

W lipcu urodził się mój syn. Jadąc do szpitala go odebrać wjechała we mnie ciężarówka. Samochód do kasacji, mi na szczęście nic się nie stało - dobrze że w drodze do szpitala a nie ze szpitala. W sierpniu zamówiłem nowy samochód - tatusiowóz mazde cx-5.

W grudniu pierwszy raz zostałem szefem w #pracbaza i pensja wzrosła o 50%. Mam pod sobą laboratorium i 7 osób- Szwajcarów i jedną Niemkę. Czy się nadaje przekonam się w przyszłym roku.

W listopadzie zacząłem się uczyć lokalnego dialektu niemieckiego i coraz bardziej wydaje mi się że znalazłem miejsce gdzie chciałbym spędzić życie.

W grudniu zaczęliśmy proces kupna własnego domu w górach, który sfinalizujemy w styczniu. Przeprowadzka w maju.

Przyszły rok będzie dla mnie rokiem zmian - przyzwyczajanie się do życia rodzinnego, nowe obowiązki w pracy, ogarnięcie co to znaczy mieć własny dom.

Życzę wszystkim aby w przyszłym roku zrobili kolejny krok ku spełnieniu marzeń - marzenia mogą się spełnić! Sobie mogę sobie życzyć tylko wytrwałości.

#podsumowanie2017 #alpventure #wygryw
manedhel - Pierwszy raz robię podsumowanie, ale tyle się w ostatnim roku działo że ma...

źródło: comment_cXD6YdjOWMuy8yY3LbuTH0nGPKo7wgF3.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
@krafo: proszę, mam kilka tysięcy zdjęć okolicznych gór spora część z rowerem ( ͡º ͜ʖ͡º) jesli cię to interesuje to te kozy są typowe dla tego regionu i nie występują nigdzie indziej
  • Odpowiedz
@manedhel: To inaczej, mi w Polsce po jakiejś inżynierii materiałowej na kiju nie jest łatwo. A tu mam język i żadnej konkurencji w postaci obcokrajowców.
  • Odpowiedz
@manedhel: gratuluję sukcesów i trochę zazdroszczę. Oby nowy rok był równie pomyślny :)

Bardzo ładne widoki na zdjęciach. Mam nadzieję, że kiedyś i ja poprawię swą kondycję i znajdę czas aby tak sobie jeździć, zwłaszcza że bardzo lubię naturę. Trochę się najeździłem po google Street View w Szwajcarii i jest wyjątkowo urokliwa. Mam nawet parę tapet ze Szwajcarii, np. te. Ale pochodziłbym sobie...
Atexor - @manedhel: gratuluję sukcesów i trochę zazdroszczę. Oby nowy rok był równie ...

źródło: comment_UGQ61FMX0oRdpBIDy8s8qx0vBcK6g9oM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
po polskiej uczelni to ulice mogę zamiatać co najwyże


@Kolsky: Ja nie mam żadnego dyplomu, a właśnie spijam sobie drinki na Azorach (plus niedawno dostałem pobyt stały w Szwajcarii), mój szwagier skończył zawodókę gastronomiczną, a pracuję na wysokim stanowisku w związkach zawodowych, szwagierka bez dyplomu, jako księgowa, jedynie moja kbieta ma dyplom, ale i tak pracuje w innym zawodzie.
Jak jesteś kumaty, to Szwajcaria daje spore możliwości.
  • Odpowiedz
@manedhel: Łał, cudownie. Dziękuję bardzo za propozycję. To miłe. Mam nadzieję, że kiedyś spełnię swe podróżnicze marzenia.

Do Twojego nowego zdjęcia - jak tam musi być cichutko i spokojnie i czysto. Mmmm. Ale się teraz rozmarzyłem.
  • Odpowiedz
przyszłym roku zrobili kolejny krok ku spełnieniu marzeń - marzenia mogą się spełnić!


@manedhel: Trzeba tylko wyjechać z tego polskiego grajdołu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

współczesną polską kulturą


To dobre XD kulturą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@swango: zakonspirowany spierdox ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) z 2 lata temu krazyl po necie artykul jak jakas typiara zamknela sie w domu na 2 miesiace i trollowala znajomych sfotoszopowanymi zdjeciami z podmienionymi geotagami na instagramie, ze niby robi eurotripa. mozna i tak¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Michu94: przemysł farmaceutyczny, ja analiza elemarna, żona R&D

@Pr235tan_tyoi: pół żartem to napisałem, ale w sumie wykop w dużej mierze tworzy kulturę internetowa w Polsce. A wyjechać oczywiście polwcam jak tylko coś bardzo nie trzyma jest spora różnica w jakości życia.

@zamocny: masz mnie, chyba pora usunąć konto(,)

@loczyn: tylko przygotuj walizkę pieniędzy, bo dość drogo tutaj. Tylko jak się to pracuje to ceny
  • Odpowiedz
@Kolsky: o własne twój ostatni komentarz przeczytałem. Tez mam specjalizację w inżynierii materialowej, nie pracuje wprawdzie teraz w zawodzie ale studia cały mi dobre podstawy do pracy tutaj w nieorganicznej analizie chemicznej.
  • Odpowiedz