Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zajebiście... mój chłopak obraził się na mnie i jest zły bo chciał pożyczyć ode mnie prawie 5 tysięcy zł na naprawę auta i chciałam żebyśmy spisali prosta umowę dotyczącą tej pożyczki no i usłyszałam ze jest zawiedzony moja postawą i że mu nie ufam. A ja chciałm tylko jakoś się zabezpieczyć bo to różnie w życiu może być. Dodam, że nie mamy jakiegoś długiego stażu bo jesteśmy ze sobą rok, oboje 27 lat. Nie uważam żebym źle postapiła wychodząc z propozycją spisania takiej umowy, próbowałam mu wytłumaczyć, ze ta sytuacja nie ma związku z zaufaniem, ze to dla niego tez jest zabezpieczenie ale jak grochem o ścianę, ja ta zła on ten poszkodowany i urażony. Nic do niego nie dociera. Przecież ja nie che naliczać mu żadnych odsetek czy cos w tym stylu tylko mieć po prostu dowód i zabezpieczenie gdyby się cos stało.
No i sie obraził, powiedział, że skoro tak go traktuję to on pozyczy do jakiegoś kolegi, a na koniec usłyszałam bez łaski... Ja pierdzielę no.
Dobrze robie z tą umową, bo już sama nie wiem?

#logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #rozowypasek #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 108
  • Odpowiedz
w życiu różnie bywa (...) mieszkanie, które rodzice przepisali ci przed ślubem, piechotą nie chodzi


@sil3nt: to akurat jest przykład majątku osobistego, który nie wchodzi w skład małżeńskiej wspólności majątkowej ;)
  • Odpowiedz
@ediz4: Źle się orientujesz. Jedyna umowa pożyczki jaką trzeba sporządzić u notariusza, to taka, w której pod zastaw oddana jest nieruchomość (np. kredyt hipoteczny). Wszystkie pozostałe umowy pożyczki wystarczy sporządzić na piśmie.
  • Odpowiedz
usłyszałam ze jest zawiedzony moja postawą i że mu nie ufam. A ja chciałm tylko jakoś się zabezpieczyć bo to różnie w życiu może być

@AnonimoweMirkoWyznania: Dajesz mu wkładać beniz into vagina, ale nie pożyczysz mu jakichś śmiesznych pieniędzy?
To niepopularna opinia na wypoku, ale ja nie wszedłbym w żadne relacje intymne z osobą do której nie mam stuprocentowego zaufania. No, ale ja jestem człowiekiem z zeszłego tysiąclecia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym też był urażony, gdyby różowy oczekiwał umowy. Związek polega na zaufaniu, nie chciałbym być z osobą, która nie wierzy mi, że oddam.

Druga strona tego medalu (ciekawe, czy opka doczyta po pierwszym akapicie, 10 do 1, ze nie), jest taka, że jeśli 5k to dla ciebie na tyle dużo, że chcesz się zabezpieczyć umową, to niebieski strzelił grubą gafę, że cię o taką pożyczkę poprosił.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Prawidłowo! Ja wiem, że to podchwytliwy temat.. Ale zabezpieczanie się, zwłaszcza finansowe, zawsze na propsie. Świadczy po prostu o trzeźwym myśleniu. Pożyczałem niedawno kasę przyjaciółce, którą znam od.. coś koło 8 lat. Sama, bez mojego poruszania tematu dzień po dostaniu przelewu przyjechała z wydrukowaną umową do podpisania.
Zwłaszcza, że rok.. to tylko rok.
Jedyne co może go tłumaczyć - wg mnie - to jest, że facet wychował się pod
  • Odpowiedz
"to nie jest dla mnie priorytet, mam inne wydatki"


@lady_katarina: o cholera. :D Genialne! Przestanę spłacać hipotekę i powiem bankowi, że to nie jest dla mnie priorytet. :D Jak tak czasem słucham jak to jakaś kobieta utrzymuje faceta, lub notorycznie pożycza mu kasę, bo on nie pracuje, tylko siedzi w domu i gra.. gdzie Wy ich znajdujecie? ;)
  • Odpowiedz