Wpis z mikrobloga

w czasie jak mi się pobiera AC:Origins to mam czas na kolejną historię. Poprzednio było o naprawie laptopa, teraz wlatuje specjalnie zepsuty laptop. Przyszedł chłopak z ojcem, chłopaczek myślę tak około 16-17 lat, ojciec już staruszek 50+.
O: Dobry, laptop nam się chyba zepsuł
J: Co się dzieje?
O: No nie włącza się, od tygodnia już. Baterie wymieniłem, zasilacz wymieniłem no nic. Głębiej już łap nie wsadzałem bo zepsuję całkiem i będzie. Matryca może co?
J: Zaraz sprawdzimy
Wziąłem ich na zaplecze, postawiłem laptopa, podłączyłem pod zasilacz, klikam przycisk, laptop szumi... I gaśnie.
J: No dziwne rzeczywiście. Wygląda serio na matrycę ale zaraz sprawdzimy.
Nie wiedziałem do końca o co chodzi bo ekran nie wgnieciony nigdzie, wszystko wyglądało na sprawne na pierwszy rzut oka. Laptop nie był może mocarzem wydajności, ale działać powinien. No chociaż się włączyć.
J: Tylko jak rozkręcę to może już nie być gwarancji, rozkręcać?
O: Rozkręcaj pan bo i tak już nie ma. Jak tam Kubuś 3 miesiące temu chyba się skończyła? Chyba tak.
Rozkręciłem a tam... Eh szkoda gadać XD #!$%@? syfu, jakieś papierki, kurz to chyba od sąsiadów zbierany, kabelki poodłączane.
J: Na pewno nie było grzebane? Wygląda na to, że było i to porządnie.
O: NO JAK BOGA KOCHAM NIE OTWIERAŁEM! Synek, grzebałeś tu coś?
C: No ale to nic nie robiłem tylko zajrzałem
O: No #!$%@?, a ja się zastanawiam czemu to #!$%@? nie działa. A co tu jest zepsute?
J: Kabelek od dysku odłączony, od ekranu również, ram niedociśnięty. No i brudno troche i zalane czymś było, przedmuchać trzeba.
O: Długo to zajmie?
J: 10 minut dosłownie. Mogą panowie poczekać przy wejściu
Mamy tam kanapę taką i XOne to młody grał a ojciec przez telefon gadał
O: NO HALYNA WSZYSTKO JASNE (imie zmienione) MŁODY COŚ PRZEGRZEBAŁ I TEMU NIE DZIAŁAŁO.
xDD
Wyczyściłem, podłączyłem wszystko, skręciłem i zaniosłem.
J: No powinno działać.
O: Czekaj pan jeszcze włączymy.
Kliknął przycisk zasilania, ekran się włączył, napis ACER na środku
O: Noo i działa. A jaki cichutki, jak makiem zasiał.
i error
no operating system coś tam, press ctrl+alt+delete to restart
O: Ło a co to.
J: Systemu nie ma na dysku.
O: Nie ma? Czemu
J: Nie mam pojęcia mogę sprawdzić i ewentualnie zainstalować.
O: Dobra ale my już będziemy lecieć. Jutro będzie?
J: Będzie, otwarte od 9 do 15, zapraszam.
O: OK to my lecim, do widzenia.
No i poszli. Ja wyjąłem ten dysk, podłączyłem pod komputer swój a tam pusto XD dysk był sformatowany po prostu XD wgrałem system na nowo, ale wiedziałem, że z tym laptopem to coś nie tak jest, sam z siebie się nie sformatował. Zainstalowałem im W10 Enterprise. Przyszedł sam chłopaczek, juz bez ojczulka
C: Witam, jak tam laptop, zrobiony?
J: Cześć, no zrobiony zrobiony. Mogę spytać tylko, czemu sformatowany dysk był i specjalnie wszystko odłączone?
C: Aaa bo ojciec ma zwyczaj, że używa czegoś do czasu aż się zepsuje no i powiedział, że kupi nowy jak ten wyzionie żywota. No to pomóc troche chciałem bo ten to nie oszukujmy się gówno jest i nawet nie da się prostych gier odpalić na integrze.
J: Eh no dobra. 40 zł będzie. Powiedz staremu, że informatyk kazał już zastanawiać się nad nowym bo ten już ostatnie dni ma.
C: Dobra dzięki, do widzenia
XD wiem, że kupili u nas komputer bo z szefem gadałem, porządny za 4200 z GTXem 1060. Już nie laptopa a PC xD widzicie jak potrzebującym pomagam? Trzeba się na ich miejscu postawić xD Jeszcze tylko jedna, z prezentem na gwiazdkę historia. Więcej to tam się raczej aż tak rakowego nie działo. Jak chcecie to jeszcze mogę napisać o pani co z firmowym laptopem przyszła i chciała, żeby zabezpieczenia zdjąć bo na FB nie może wejść( ͡° ͜ʖ ͡°)
#truestory #coolstory #takbylo #pracbaza
  • 57
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (74)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @KornixPL @Nito @porbono @OjciecMalwersant @Horvath @Zbieracz_kapiszonuf @jombl @Bujno @ludwikrakow @Poemat @krolik1337 @Paparappa @a19 @kaosha @damian1123 @SkarykaturaIizowany_prestidigitator @dniam4 @Catttana @king_of_parasites @cofko
@twinzpl Myślę, że widziałeś kilku 50+ i nigdy byś im tyle nie dał. Po prostu gość był pewnie niezadbany, co nie znaczy, że był stary. W końcu mężczyźni pracują do 65, więc gdyby byli staruszkami w wieku 50+, to byłoby słabo. Podejrzewam, że masz naście lat i dla Ciebie 35 to już do trumny się nadają xD

@kaosha Mocne ( ͡~ ͜ʖ ͡°)