Wpis z mikrobloga

#netflix #domzpapieru #lacasadepapel
Właśnie obejrzałem cały sezon i muszę powiedzieć tak...
Zajebiście się oglądało, jest to jeden z lepszych seriali dostępnych na netflix.
W skrócie: Wszystkie 13 odcinków opowiada o przebiegu rabunku w hiszpańskiej mennicy, według praktycznie idealnego planu wyjątkowo uzdolnionego Profesora. Jednak nie ma się wrażenia, że jest to statyczna fabuła mieszcząca się w powtarzalnej lokacji. Wręcz przeciwnie, całość jest bardzo dynamiczna, dodatkowe liczne retrospekcje, wstawki tego co się dzieje poza budynkiem, uzupełniają nam cały czas wiedzę na temat sytuacji i wszystkich bohaterów serialu niejako "w locie", w wyniku czego cały czas jesteśmy utrzymywani w napięciu. A propos bohaterów, są oni bardzo dobrze napisani, każdy ma stały swój stały charakter, nie ma się wrażenia nijakości, wszyscy dbają o swój interes, każdy ciągnie za sznurek w swoją stronę co prowadzi później do kilku ciekawych sytuacji. Są oczywiście wątki słabe, które ciągną się niesamowicie, ale da się przeżyć. Również sposób w jaki film został nakręcony jest zadowalająco dobry. W ogólnej ocenie uważam że jest on bardzo dobry jak na serial netflixowy. Nie jest on może przełomowy, bo przecież motyw rabunku, walki psychologicznej policji z bandytami był wałkowany nieraz, ale stanowi książkowy przykład jak takie motywy realizować w praktyce.

Pan_Myszon - #netflix #domzpapieru #lacasadepapel
Właśnie obejrzałem cały sezon i mu...

źródło: comment_lN3DGEh18QxzNu9taOApcCOn9CoZk4JP.jpg

Pobierz
  • 7
@Pan_Myszon: Obejrzałem w jeden dzień. Baaardzo mi się spodobał, perełka, która wyskoczyła mi gdzieś na netflixie i niepewnie to sprawdziłem, mało jest informacji o tym serialu, jeszcze mniej hype, a jest naprawdę dobry. Poza tym, lubię klimaty napadów na banki i zawsze kibicuje tym złym ( ͡° ͜ʖ ͡°) tym bardziej się cieszę, że mają tak dobry plan profesora.
@Pan_Myszon Berlin to ten co posuwa nastolatkę ? Dla mnie zagadka jest Profesor. Nie dość że zaruchal pani komisarz( dobry milf) to jeszcze nie można go rozszyfrować. Niby taki mądry a na koniec jest w samym środku akcji( przeszukanie posesji). Ciekawe czy ta blondi w ciąży faktycznie kocha Denvera czy tylko kłamała by uciec(seks w 6 miesiącu jest możliwy?)
@Pan_Myszon: Berlin jest spoko. Bardzo fajnie wykreowana postać. Szkoda że ma tą swoją przypadłość.

@susuke15: trudno rozgryźć. Może to syndrom sztokholmski, a może silny stres związany z Arturo i jego żoną? Inna sprawa, że scenarzysci dali pupy i w 6 mieś. to powinno być widać zarysowany brzuch a u niej nic. Mogli jek dać 3 mieś. to by bardziej realistycznie wyglądało.

p.s. seks można uprawiać nawet w 7 mieś. byle