Wpis z mikrobloga

#pytanie mam z zakresu #urzadskarbowy #podatki #pracbaza #prawo

Pracuje na umowie o pracę na minimalną krajową, ale zarabiam więcej. Pieniądze zawsze dostawałem do ręki lub częściowo na konto.

Ostatnich parę miesięcy szefo miał lekkie opóźnienie z wypłatami i tak uzbierała mi się nie mała kwota na koniec roku do wypłacenia.

Połowę już mam na koncie, część pieniędzy zostało wypłacone jako wpłata na konto przez osobę prywatną (szef)

I pyta się mnie czy może wpłacić mi resztę na konto?
Całość przekracza zarobki roczne o parędziesiąt tys.

I tu pytanie czy się zgodzić. Czy lepiej gotówka i do skarpety?
Jakich konsekwencji mogę się spodziewać gdy będę chciał wypłacić te pieniądze? Np na kupno mieszkania/ślub/samochód/ cokolwiek.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sheep17: Jak nikt nie zauważy to nic się nie stanie, jak US się przyczepi to bedziesz musiał się tłumaczyć. Jak się nie wytłumaczysz to dostaniesz 75% podatek od nieujawnionych dochodów.
  • Odpowiedz
Jak się nie wytłumaczysz to dostaniesz 75% podatek od nieujawnionych dochodów.


@ppiasq: gowno prawda. 75% jest podatku za dochody ze zrodel ktorych sie nie ustalilo. Przelew bankowy nie moze sie zaliczac do takich dochodow poniewaz wyszedl od osoby prywatnej i jest na to historia bankowa. Tylko nie badz kolejna osoba frustrujaca sie ze uzywam brzydkich slow ^^

I tu pytanie czy się zgodzić. Czy lepiej gotówka i do
  • Odpowiedz
@karer: czyli lepiej będzie jak szef wpłaci mi kasę na konto niż jak sam to zrobię bo mam wtedy dowód na to skąd mam te pieniądze. Tylko nie wiadomo za co.
Dobrze myślę że to jest #!$%@? sie dla mojego pracodawcy? W ten sposób bardzo łatwo można dojść do tego że nie płaci składek na pracowników zgodnych z zarobkami.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: super a zapomniales nastepnych zdaniach?

Jeżeli okaże się, że wydatki przewyższają ujawnione źródła dochodu to wówczas podstawą opodatkowania będzie różnica pomiędzy wartością majątku i jego pokryciem.


Jest jak wol napisane ze ma to byc roznica miedzy zarobkami z ujawnionych zrodel a dochodem calkowitym.
  • Odpowiedz