Wpis z mikrobloga

@zly_dzien: To że płacisz składki nie gwarantuje Ci że dostaniesz sie do lekarza w tego samego dnia. Powinno, ale nie gwarantuje. Co nie zmienia faktu że jak będziesz miał wypadek to za darmo pojedziesz do szpitala, uratują Ci życie i spędzisz tam kilka dni. Możesz też się zapisać do specjalistów, co prawda poczekasz ale za friko Cie obsłużą.

Hejterzy systemu opieki zdrowotnej w Polsce zapominają że ma to też wiele plusów
@zly_dzien: To zachowaj się jak ojciec, a nie nieporadny nastolatek i zmień przychodnię na taką, w której nie ma kolejek. Dużo ich, bo właśnie ludzie głupio siedzą w tych obłożonych i narzekają jak to tej Polsce #!$%@? jest. Sami sobie życie utrudniacie.
@krytykujacy_zrzeda
Płacisz na emerytury obecnych emerytów, nie na swoją. Ciebie na starość będą utrzymywali ci, co będą wtedy w wieku produkcyjnym
Nie rozumiem z czego wynika błąd pojmowania tej kwestii w naszym społeczeństwie. Co trochę słyszę, że ludzie chcieliby zatrzymać składki na zus i samemu inwestować. Tylko jakoś nikt nie myśli za co będą wtedy żyli staruszkowie. Oczywiście może ich wziąć na garnuszek państwo, ale wtedy podatki wzrosłyby dwukrotnie, zus zmieniłby tylko
@Najkon: Nie dalej jak kilka miesięcy temu pisałem podobny komentarz do twojego, bo nie uważam że składki są złe. Uważam, że system w obecnej formie nie wywiązuje się ze świadczenia bardzo ważnych usług w chwili zapotrzebowania. Napisałem o faktach - moje dzieci były chore i gdyby nie to że miałem pieniądze by je leczyć prywatnie to pewnie robiłbym jak ludzie podpowiadają - czekał do wieczora i jechał na pomoc nocną, albo
Dwa tygodnie temu moje dzieciaki obudziły się z gorączką. Żona zadzwoniła do przychodni - najbliższy termin do rodzinnego - za dwa dni. Na pytanie co robić z dzieckiem z gorączką przez dwa dni było tylko "nie wiem" i odłożona słuchawka....


@zly_dzien: idziesz do innej przychodni
ew. tak ja ja, wbijam do lekarza i mówię o sytuacji
oko zaczęło mi boleć, wbijam do rejestracji a oni że 2 miechy czekania
przyszedłem następnego
@murdoc: to idź do sklepu zielarskiego i zapytaj o to samo. Ba, nawet lekarza możesz, ale oni zazwyczaj rzadko są aż tak w temacie ziół obeznani, możesz sobie otworzyć np. leksykon ziół i tam znajdziesz takie samo info. Np. zwykły dziurawiec reguluje miesiączki.
@murdoc: jak chcesz, ale fakty są takie, że jak dziewczynie nic poważniejszego nie dolega to takimi hormonami może sobie #!$%@?ć układ hormonalny, który i tak już jest w nierównowadze (torbiel), a twój najlepszy lekarz w Wawie pobiera prowizje od najlepszego sprzedawcy farmaceutycznego w Wawie, więc dostanie "środek", który będzie stosować całe życie, środek, który zwiększy ryzyko np. raka sutka. W każdym razie mam nadzieję, że lekarz faktycznie dobry i pomoże.
gorączką. Żona zadzwoniła do przychodni - najbliższy termin do rodzinnego - za dwa dni. Na pytanie co robić z dzieckiem z gorączką prze


@zly_dzien: XD Przecież idziesz w dzień do lekarza dzieci w swojej przychodzi albo jak go nie ma to do innego i muszą cię przyjąć. Ja też dzwonię i mówią że mają termin za X dni ale jak ma się grypę/anginę cokolwiek to od razu idę postoję w kolejce
@krytykujacy_zrzeda: prawda jest taka że do rodzinnego 90% to idzie z byle gównem, albo dziecko na 37.5 gorączki i już do lekarza lecą xD
Ja jako dorosły 25 latek jestem w stanie złożyć zliczyć wizyty u lekarza pierwszej pomocy na palcach jednej ręki. Raz jak miałem 41,5 ° gorączki to już było niebezpieczne dla zdrowia to poszedłem po jakieś prochy i dwa razy jak miałem dwa razy zapalenie ucha
IMHO. ludzie