Wpis z mikrobloga

#!$%@? płaci się składki na emeryturę, której się nie zobaczy. I na lekarza, co nie leczy. Kiedy będzie można w końcu z tego zrezygnować?
Jestem chory, to mi mówią, że po świętach mogę przyjść. #zalesie
  • 100
  • Odpowiedz
@Najkon: To teraz daj do niego numer, żebym mógł zadzwonić jak mi się dzeci rozchorują, żeby mnie przyjął xD Aha i niech to nie będzie numer do kancelarii, bo będziesz się czepiał że niepotrzebnie zawracam dupę paniom w recepcji xD
  • Odpowiedz
@zly_dzien: Nie potrafię do niego dotrzeć, ale czemu jest winna pani z recepcji że nie ma terminów? XD

Jak zadzwonisz do hotelu zabookować pokój i Ci powiedzą że nie ma wolnych, to też pani z recepcji ma Ci mówić gdzie teraz masz spać przez 2 dni?
  • Odpowiedz
@Najkon: Chłopcze ale gdzie ja obwiniam panią z recepcji?! Opisałem fakty, a ty sobie coś dopowiadasz.
Przykład z hotelem pokazuje że nie wiesz czym różni się praca od służby i nie widzisz chyba różnicy, że w hotelu płacę za usługę, a służbie zdrowia płacę nawet jak żadnych usług mi nie świadczy, nawet gdy naprawdę tego potrzebuję.
  • Odpowiedz
@zly_dzien: To że płacisz składki nie gwarantuje Ci że dostaniesz sie do lekarza w tego samego dnia. Powinno, ale nie gwarantuje. Co nie zmienia faktu że jak będziesz miał wypadek to za darmo pojedziesz do szpitala, uratują Ci życie i spędzisz tam kilka dni. Możesz też się zapisać do specjalistów, co prawda poczekasz ale za friko Cie obsłużą.

Hejterzy systemu opieki zdrowotnej w Polsce zapominają że ma to też wiele plusów
  • Odpowiedz
@zly_dzien: To zachowaj się jak ojciec, a nie nieporadny nastolatek i zmień przychodnię na taką, w której nie ma kolejek. Dużo ich, bo właśnie ludzie głupio siedzą w tych obłożonych i narzekają jak to tej Polsce #!$%@? jest. Sami sobie życie utrudniacie.
  • Odpowiedz
@krytykujacy_zrzeda
Płacisz na emerytury obecnych emerytów, nie na swoją. Ciebie na starość będą utrzymywali ci, co będą wtedy w wieku produkcyjnym
Nie rozumiem z czego wynika błąd pojmowania tej kwestii w naszym społeczeństwie. Co trochę słyszę, że ludzie chcieliby zatrzymać składki na zus i samemu inwestować. Tylko jakoś nikt nie myśli za co będą wtedy żyli staruszkowie. Oczywiście może ich wziąć na garnuszek państwo, ale wtedy podatki wzrosłyby dwukrotnie, zus zmieniłby tylko
  • Odpowiedz
@orzelek76 bo kwestia emerytur od początku funkcjonuje źle, każdy powinien mieć odprowadzane składki na własny rachunek aby na starość mu z tego rachunku wypłacać pieniądze, a nie tak jak jest teraz że młodzi ludzie zarabiają na starych, podczas gdy istnieje ryzyko że młodsze pokolenia już się emerytur nie doczekają
  • Odpowiedz
@Najkon: Nie dalej jak kilka miesięcy temu pisałem podobny komentarz do twojego, bo nie uważam że składki są złe. Uważam, że system w obecnej formie nie wywiązuje się ze świadczenia bardzo ważnych usług w chwili zapotrzebowania. Napisałem o faktach - moje dzieci były chore i gdyby nie to że miałem pieniądze by je leczyć prywatnie to pewnie robiłbym jak ludzie podpowiadają - czekał do wieczora i jechał na pomoc nocną, albo
  • Odpowiedz
Dwa tygodnie temu moje dzieciaki obudziły się z gorączką. Żona zadzwoniła do przychodni - najbliższy termin do rodzinnego - za dwa dni. Na pytanie co robić z dzieckiem z gorączką przez dwa dni było tylko "nie wiem" i odłożona słuchawka....


@zly_dzien: idziesz do innej przychodni
ew. tak ja ja, wbijam do lekarza i mówię o sytuacji
oko zaczęło mi boleć, wbijam do rejestracji a oni że 2 miechy czekania
przyszedłem następnego
  • Odpowiedz