Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie historia i generalnie działalność kurnik.pl. W tej chwili jest ponad 18 000 osób online(o ile te statystyki to prawda). Portal powstał w 2001 roku i praktycznie nie ma żadnych większych informacji w google o działalności, zarobkach czy twórcy, co jest dziwne bo to przecież duża stronka i tysiące osób tam spędza czas grając w gierki. Ostatnie jakieś info to z 2009 roku, gdzie portal był wystawiony na allegro xD Jest też krótki wywiad z Markiem Futregą czyli twórcą w lokalnej gazecie ale news z 2007 roku xD Nie ma żadnych zdjęć twórcy ani nic. Z tego co patrzę to reklam też zbytnio nie ma, może jakiś jeden banner.

To wygląda tak jakby właściciel postawił stronkę w 2001 roku i miał #!$%@?, tylko raz na jakiś czas wstawił jakiś komunikat (jak te polityczne ostatnio). Przecież to miało (ma) bardzo duży potencjał biznesowy. Tyle tysięcy ludzi pewnie dałoby radę lepiej zmonetyzować. Jak ktoś wie więcej to piszcie, bo jestem bardzo ciekawy.

#biznes #internet #gry #polska #kurnik #kurnikpl #programowanie xD #it #startup
  • 35
  • Odpowiedz
  • 129
@SzalonyFanMalysza No nie bardzo ma #!$%@?. Gra jest postawiona w różnych językach - są serwery zagraniczne. Poza tym wiele gier zostało przerobionych ze starej Javy do HTML5 a to było na pewno dużo roboty napisać wszystko od nowa. Poza tym na stronie przewijają się ogłoszenia że szukają programistów więc na pewno kasy zarabia wystarczająco (w serwisie są reklamy ale mało nachalne). Kiedyś widziałem post jakiejś osoby, która zna twórcę ze studiów i
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: Legend o gościu jest masa. Ja w firmie słyszałem, że to straszny dziwak i głównie siedzi w piwnicy mając #!$%@? na kasę. Całą stronę naklepał zupełnie sam. Próbował kiedyś zatrudnić kogoś do pomocy, ale wymagania były tak #!$%@?, że nikt ich nie spełnił xD Pierwszy i ostatni raz jak próbował kogoś zatrudnić, więcej ofert się nie ukazało.
  • Odpowiedz
  • 22
@SzalonyFanMalysza Jest pewnie zajęty marszami i protestami przed sejmem a w między czasie wstawia polityczne wysrywy na stronkę z grami. Pewnie musi być niezłym zjebem politycznym
  • Odpowiedz