Wpis z mikrobloga

@Polinik: Wiesz, im wieksze okna tym wieksze straty ciepla. Z puktu widzenia energooszczednosci najepiej byloby gdyby tam byl wymurowany slup. Ale wtedy swiatlo okna byloby mniejsze. Cos za cos. Okno narozne, a konkretnie slup łączący zawsze jest najzimniejszym elementem. Natomiast jestem przekonany, ze znacznie większe straty ciepla macie z powodu zastosowania zespoleń 2-szybowych bez cieplych ramek miedzyszybowych, niz z powodu tego slupa. Do tego prawdopodobnie system okienny jest starej generacji,
  • Odpowiedz
@Galrim Widok sridok. Widok nie rekompensuje braku światła dziennego osobiscie mam podobna sytuacje i #!$%@? mnie bierze ze mam wiecznie ciemmo kiedy jestem w domu. Mieszkanie mogło by być dużo lepiej zrobione. Macie już dzieci ? Jeśli nie a odpowiada wam ta chatka to bym połączył te dwie sypialnie narazie. Straty ciepła będą zależeć od jakości wykonania. Przed zakupem sprawdź przeciągi najlepiej mokrym paluchem uwierz mi serio takie jazdy jak zle
  • Odpowiedz
@Rabusek: zwróć uwagę na ustawnosc ścian. Mam obecnie tez takie wąskie pokoje i za cholerę nic nie da się w nich ustawić. Jestem na etapie „chyba zmienię mieszkanie” :-) i z tym światłem to swieta racja. Moja różowa ma wiecznie problem ze kwiaty nie maja światła, w domu tez wiecznie ciemno...
  • Odpowiedz