Wpis z mikrobloga

@Rabusek: znajoma ma tam u nich mieszkanie, jeden mój ziomek też. Jak chcesz to mogę podpytać o opinie. To miałobyć w którymś z tych bloków co dopiero będą budowane, czy jeden z istniejących już?
słyszałem o problemach z przeciekami w jednym budynku.
  • Odpowiedz
@MichasQGP: o o, jakbyś mógł, byłoby cudownie! Podobno wiatraki są głośne.

Przecieki to tam wiadomo, zdarza się w każdym budynku, no ale jak mi wiatrak będzie huczał 24/7 to lipa
No i fajnie byłoby wiedzieć jak dobrze słychać sąsiadów :D
  • Odpowiedz
@Rabusek:

Na razie to mnie większość tu odciaga od tej decyzji xD

To z zawiści, że Cię stać.
Prawda jest taka, że nigdy nie znajdziesz idealnego mieszkania -- zawsze będzie coś fajnego i coś #!$%@?ącego.

Po prostu trzeba zrobić bilans plusów i minusów i zastanowić się, czy minusy naprawdę dyskwalifikują.
Tak jak u mnie -- z niskimi parapetami. Wolałbym wysokie, ale nie jest to na tyle uciążliwe, żeby mi dyskwalifikowało mieszkanie
  • Odpowiedz
@Rabusek: Z tym widzeniem słońca przez 3 godziny latem, to nie jest aż tak źle moim zdaniem. Fakt, że bezpośrednio świeci nie aż tak dużo (choć więcej niż to co było sugerowane obrazkiem o 180 stopniowym zakresie), ale dzięki dużym oknom w moim odczuciu mieszkania są jasne. Jestem tutaj od zachodniej strony i też myślałem, że będę miał mało słońca. Tego lata przekonałem się, jak bardzo się myliłem i czym prędzej
VGT - @Rabusek: Z tym widzeniem słońca przez 3 godziny latem, to nie jest aż tak źle ...

źródło: comment_NxIUBNWArftud2VTOs28gec01rwpehGw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Galrim: Zawołam jeszcze Ciebie. Wyżej odniosłem się do wstawionego przez Ciebie obrazka pokazującego 180 stopniowy zakres widoczności słońca. Nie odbierz tego jako atak na Twoją wypowiedź. Jestem natomiast ciekawy. Wydaje się po twoich postach, że jesteś z branży i w efekcie wiesz o czym piszesz. Dlaczego akurat taki zakres jaki pokazałeś na wstawionych obrazku definiuje zakres widoczności słońca. Z tego co odczułem wydaje mi się, że latem słońce wschodzi i zachodzi
  • Odpowiedz
Mówisz o tym kącie wewnętrznym loggi? Pomiędzy szybami mieszkania? Czy zewnętrzny na rogu budynku...


@03lve37912:
Mam i jeden i drugi typ.
Dopóki tego nie ociepli to #!$%@?ło kupa ciepła, zamówiliśmy badanie termowizyjne, pokazaliśmy deweloperowi wyniki, bez szemrania zaczęli ocieplać.
Wyglądało to tak jak na foto -- właściwie to po #!$%@? wyglądało -- normalna elewacja, przerwa na plastikowy narożnik okna i znów normalna elewacja.
Po ociepleniu jest spójność elewacji i wygląda o
Polinik - > Mówisz o tym kącie wewnętrznym loggi? Pomiędzy szybami mieszkania? Czy ze...

źródło: comment_8K2EV1BcgURFBnAhSSMgpMLeVKQoY7la.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Okna od północy i wschodu to nie jest najlepszy deal. Będziesz miał jasno tylko rano (jak będziesz spał, albo jak będziesz w pracy)
  • Odpowiedz