Wpis z mikrobloga

@jak_wdupieweza: no wlasnie wiem, ja biura nie odstąpię, juz to rozowemu mowilem ;) Albo dorzucimy lozko do salonu albo dziecko będzie spalo w sypialni (albo sie przeprowadzamy, bo ja musze miec gdzie pracować)
  • Odpowiedz
@Rabusek: Całkiem spoko, pn-wsch wcale nie jest taki straszny, pod warunkiem, że faktycznie od wschodu słońce wpadnie Ci przez okna na te kilka godzin, a nie będzie zasłonięte przez inny, wyższy blok. Ja mam pn-wsch. i załapuję się w lato nawet na trochę zachodniego słońca, a dokładniej to mój ogródek.
Natomiast jak nie masz ciśnienia na "4" pokoje, to na Twoim miejscu zmieniłbym układ - 2 pokoje, ale większe, a
  • Odpowiedz
@Rabusek strasznie nieustawne to mieszkanie. Dwa pokoje mega wąskie. Nibykuchnia w holu, miejsce na stół to już wymyślone na siłę, dziwne skośne ściany, salon bardzo wąski.
  • Odpowiedz
@Rabusek: A postaraj się o plany dokładnie z centymetrami na ścianach i poustawiaj sobie wirtualnie sprzęty, można się zdziwić. Przejrzałem wątek i na minus faktycznie dochodzi prostokątna sypialnia - jest nieustawna. A jeśli te 28m z salonu liczy się z tym kawałkiem korytarza to faktycznie słabo. Jeśli to się jeszcze buduje, to teoretycznie możesz zmienić rozkład.
  • Odpowiedz
@VGT: podziałka pokazuje okres badania nasłonecznienia w projektowanym mieszkaniu/obiekcie w dniu równonocy i jest uwarunkowana jedynie poprzez warunki techniczne, dokładniej nawet to nie jest 180 stopni, a trojkąt pomiędzy godz. 7-17, wynikający bezpośrednio z WT:

§ 60. 1. Pomieszczenia przeznaczone do zbiorowego przebywania dzieci w żłobku, przedszkolu i szkole, z wyjątkiem pracowni chemicznej, fizycznej i plastycznej, powinny mieć zapewniony czas nasłonecznienia co najmniej 3 godziny w dniach równonocy (21 marca
  • Odpowiedz