Wpis z mikrobloga

@Rabusek: Ale tak jak ci wyżej piszą. Ściany totalnie nieustawne, małe klitki, no chyba że morzesz burzyć ściany działow i inaczej to rozplanować. A jesli widok na morze mają Ci zabudować to juz totalna lipa.
  • Odpowiedz
@Rabusek: powiem tak przy zarobkach okolo 7-9k slabo siebie widze kupijac tak rozplanowane mieszkanie w Krakowie :) no chyba ze sie nie znam albo takie zycie ^^ ofc mowa o kredycie bo za gotowke to moze po 55 roku zycia ^^
  • Odpowiedz
@Rabusek:
Żeby to jeszcze jakaś zarzutka, jakieś prowo, ukryte drugie dno, coś kontrowersyjnego w tle.
Nie, zwykłe "ej, jak wam się podoba?".

#!$%@?, człowiek się nastara, wrzuci opowiadanie jak pierwszy raz zmierzono prędkość światła albo jak odkryto promienie rentgena i marne 30 plusów. A tu proszę --
  • Odpowiedz
@Polinik: oj stary, nawet nie wiesz jak mi ta konwersacja pomogła przy dalszym wyborze mieszkania. Jestem totalnie zielony i to niezła skarbnica wiedzy ten cały wątek ;)
  • Odpowiedz
@Farseer90: Czemu? W sensie kredyt na to mieszkanie to koło 2.5k-2.7k, przy nadpłacaniu dwukrotnie można to spłacić w połowę czasu i nadal zostaje dość sporo na życie.
  • Odpowiedz
@Rabusek Po roku mieszkania w UK, nie mogę zrozumieć dlaczego w Polsce zamiast budować domy, buduje się bloki z mieszkaniami jeszcze w tak bliskiej odległości od siebie i w tak zawyżonych cenach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Polinik: Na razie rozpisuje sobie za i przeciw, oglądam inne inwestycje i takie tam :) Kilka rzeczy sie potwierdziło, kilka sie wyklarowało, ogólnie na pewno na minus wentylatory które by mnie dość mocno denerwowały, ale z drugiej strony odpuściłem aż 16-te piętro i północ, bo z południa też jest niezły widok - a morza to z tej północy to ja tyle zobacze, co nic xD

No i to południowe jest
  • Odpowiedz
@Farseer90: 30 lat xD Tylko ja tak z góry zakładam że spłace dużo, dużo, dużo szybciej, więc na pewno nie oddam bankowi drugie tyle co kredyt.
Mieszkanie 450k~
  • Odpowiedz
@Rabusek Jako osoba która 2/3 życia mieszkała w bloku, powiem Ci że nie wiesz co tracisz. Ale rozumiem że koszty itd. Z drugiej strony nikt nikogo nie zmusza do mieszkania w jednym miejscu przez całe życie.
  • Odpowiedz
z południa też jest niezły widok - a morza to z tej północy to ja tyle zobacze, co nic


@Rabusek:
Słusznie, widok na morze jest przereklamowany. Będzie Cię jarał przez tydzień-dwa i przestaniesz zauważać.
To bardziej atrakcja dla odwiedzających gości niż długoterminowa wartość.
Aha -- nadpłacając dwukrotnie, spłacisz szybciej niż w połowę czasu.
Na zasadzie -- nadpłacasz 2k w kapitał, to oprócz zmniejszenia kapitału o 2k -- zmniejszasz odsetki, które
  • Odpowiedz