Wpis z mikrobloga

Wczoraj rano wstałam z opuchlizną i zaczerwienieniem pod okiem. Dwie kropki sugerują, że coś mnie ugryzlo, ale zastanawiam się co to mogło być? W weekend się przeprowadziłam i obawiam się czy nie mam zbędnych, gryzacych lokatorów :( dzisiaj wyglada to tak samo jak wczoraj, nic sie nie zmniejszylo. Co może zostawić taki ślad? Dodam, że leciutko boli jak dotykam. #owady #zdrowie #gorzkiezale #pytanie
petugh - Wczoraj rano wstałam z opuchlizną i zaczerwienieniem pod okiem. Dwie kropki ...

źródło: comment_L2D1DetgRU2CVGep42LpniOCmKfDuDI8.jpg

Pobierz
  • 17
@petugh: to mogą być pluskwy (mimo dwóch śladów po ugryzieniu), ale jeśli nie swędzi (i to piekielnie) to jest to mało prawdopodobne. Co prawda niektórzy nie reagują alergicznie na jad pluskiew, ale miejsce ugryzienia też nie jest dla pluskwy całkiem typowe - byłaby to raczej szyja, nadgarstki itp.
Dwa dziabnięcia to może być pająk, ale niewiele gatunków w Polsce jest w stanie przebić skórę człowieka - to musiałby być np. krzyżak
@petugh: Podobno w Anglii jest inwazja kątników. Ale pluskwy też są duuużo częściej spotykane niż w Polsce. Poobserwuj przez kolejne dni, czy nie pojawiają się następne ugryzienia (szczególnie właśnie w okolicy szyi, nadgarstków). Jeśli coś zauważysz, to to będą pluskwy, tylko łagodnie znosisz ich jad. Jeśli nic się nie pojawi, to raczej kątnik.