Wpis z mikrobloga

To jest takie smutno-straszne, kiedy do apteki przychodzi pacjent z receptą, na której na pierwszy rzut oka widać jakieś bzdury, w tym obowiązkowo homeopatię za miliony monet (złaszcza, kiedy nie daje sobie przemówić do rozsądku). Zawsze pocieszam się wtedy, że mogło być gorzej; przynajmniej w żaden sposób nie dokładamy się do tych hokus-pokus ze składek.
Niektóre odpowiedniki Ministerstwa Zdrowia nie mają tyle RiGCzu.

Preparaty homeopatyczne są refundowane w Austrii, Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i na Łotwie.

W Wielkiej Brytanii działają publiczne szpitale homeopatyczne.

W części z tych krajów homeopatia jest specjalizacją lekarską lub lekarze mogą się o niej uczyć na specjalnych kursach podyplomowych przeprowadzanych na uczelniach medyczych.

Ludzkość #!$%@?ło.

Źródło

#ciekawostki #medycyna #farmacja #apteka i trochę #zalesie, bo mnie to uwiera motzno. Powinniśmy zdelegalizować szarlatanerię w #!$%@? już dawno temu.
Pobierz tojuzprzesada - To jest takie smutno-straszne, kiedy do apteki przychodzi pacjent z r...
źródło: comment_Z7aZHItAFutSZmEYo3hFKxne29ekpZVr.jpg
  • 39
@to_juz_przesada: Lobby homeopatyczne jest bardzo silne. Czytałem ciekawy artykuł na temat tego zjawiska w Niemczech - w niektórych "lekach" homeopatycznych jest np. psi kał, a skład jest wypisany po łacinie. Któraś frakcja chciała przepchnąć regulację, żeby skład był po niemiecku, argument był prosty - każdy Niemiec powinien wiedzieć co łyka.

Nie muszę dodawać, że nowelizacja nie przeszła ( ͡º ͜ʖ͡º)
@to_juz_przesada: ostatnio w aptece narobiłem rabanu bo dziewczyna sprzedała mojemu rozowemu syrop na kaszel homeopatyczny - nie pamietam, chyba stodal - a gdy pojechałem się jej zapytać dlaczego to.zrobiła (różowa nie miał a recepty, tylko pojechała kupić jakiekolwiek bo mały zaczął pokaslywac) to ta powiedziała że ten syrop nie zaszkodzi - no kurde mówię jej że niby jak ma zaszkodzić skoro to woda z cukrem? To się od razu zamknęła :/